Справу про вбивство в центрі Києва журналіста Веремія передали до суду

Автор: Володимир Хлєбников
12:05 19.08.2022

Державне бюро розслідувань (ДБР) та Офіс генерального прокурора (ОГП) завершили досудове розслідування у справі щодо вбивства в центрі Києва журналіста В’ячеслава Веремія під час Революції Гідності.

Справу про вбивство в центрі Києва журналіста Веремія передали до суду
Світлодіодне освітлення

Обвинувальний акт стосовно п’яти тітушок, які наразі переховують у Росії, скерували до суду, повідомила пресслужба ДБР 19 серпня.

Слідство встановило, що у ніч проти 19 лютого 2014 року на перехресті вул. Володимирська та Велика Житомирська Києва обвинувачені вбили кореспондента російськомовної газети “Вести”.

Ці ж особи також підозрюються у замахах на вбивство інших протестувальників, а також викраденні зброї та боєприпасів із запасів Головного управляння Міністерства внутрішніх справ в Києві.

Щодо цих п’ятьох обвинувачених ДБР здійснювало спеціальне досудове розслідування (in absentia), у зв’язку з їх переховуванням на території РФ та на тимчасово окупованій території України. Деякі з них беруть участь в агресії проти України у складі незаконних збройних формувань так званої ДНР”, – йдеться в повідомленні.

Фігурантам інкримінується низка кримінальних правопорушень. За скоєне їм загрожує довічне позбавлення волі.

Довідково. У ніч проти 19 лютого 2014 року В’ячеслав Веремій їхав з роботи на таксі додому. На розі вул. Володимирської та вул. Великої Житомирської він побачив озброєних тітушок (прихильників т.зв. “антимайдану”) у камуфляжі й масках і намагався їх сфотографувати з машини. Озброєні молодики напали на автомобіль, почали його ламати, витягли водія та пасажирів. Водієві й іншому пасажиру таксі після побиття вдалося втекти. Веремія тітушки сильно побили, після чого вистрілили в спину.

Читайте також: В боях під Бахмутом на Донеччині загинув київський журналіст

Шевченківський районний суд Києва визнав винним фігуранта справи Веремія Юрія Крисіна. Його засудили на чотири роки з випробувальним терміном – два роки. Згодом В’ячеславу Веремію посмертно присвоїли звання Героя України «за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії”.

Газету “Вести” під час Революції Гідності активно критикували за проросійську позицію та антиукраїнську пропаганду. Головним редактором видання був одіозний Ігор Гужва, занесений до реєстру державних зрадників.

Великий Київ у Google News

підписатися