Спочатку буде суд. Мінюст порадив українцям перевіряти борги за ЖКГ на спецресурсах

Автор: Любава Лисичкіна
23:47 06.07

У Міністерстві юстиції України заперечили інформацію про те, що борги за житлово-комунальні послуги чи штрафи будуть списуватися автоматично з банківських карт українців.

Спочатку буде суд. Мінюст порадив українцям перевіряти борги за ЖКГ на спецресурсах

У Міністерстві юстиції України  порадили  перевіряти інформацію про можливу заборгованість на спеціальних ресурсах та наголосили, що  про автоматичне списання коштів мова не йде.

У міністерстві зазначили, що кошти в рахунок сплати заборгованості за житлово-комунальні послуги чи несплачені штрафи дійсно можуть призвести до арешту банківського рахунку, проте не автоматично.

“Заборгували за ЖКГ чи не сплатили штраф за перевищення швидкості – кошти на вашому банківському рахунку можуть бути арештовані в автоматизованому режимі. Але при цьому не йдеться про автоматичне списання коштів”, – заявили у міністерстві.

У відомстві пояснили, що спочатку суд або інший орган має підтвердити факт несплати штрафу чи заборгованості за ЖКГ і лише згодом, якщо боржник не поверне кошти, його кошти на банківському рахунку може арештувати виконавча служба. Тобто кошти залишатимуться на рахунку громадянина, але він не зможе ними користуватися.

“Усе це можливо тільки у разі відкриття виконавчого провадження”, – зазначили у міністерстві, додавши, що громадянин зможе вільно розпоряджатися коштами на своїх інших, не арештованих, рахунках.

Перевірити чи має користувач послуг ЖКГ борги можна на кількох платформах. Зокрема через “Єдиний реєстр боржників”, портал “Онлайн-будинок юстиції”, електронний сервіс державних послуг “Дія” та через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП).

Нагадаємо, з липня кияни отримають нові рахунки з платежем за опалення.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...