Сплести вінок на Купалу на Старокиївській Горі: як, з ким і коли це можна зробити

Автор: Любава Лисичкіна
23:48 01.07

На середину літа припадає трохи містичне, трохи магічне, а загалом веселе і безтурботне свято Івана Купала. В цей день християнська церква відзначає Різдво Іоанна Хрестителя. А от в давнину… Наші предки слов’яни найдовший день та найкоротшу ніч року присвячували язичницькому богові сім’ї, шлюбу і продовження роду – Купалові.

Сплести вінок на Купалу на Старокиївській Горі: як, з ким і коли це можна зробити
На цікавий захід-екскурсію кличе Національний музей історії України.  
 
Старокиївська Гора – один з найвищих київських пагорбів. За княжої доби на ній розташовувалися головні язичницькі святилища – капища міста, а після хрещення було збудовано перший мурований храм Русі – Десятинну церкву! Тож, не випадково, що саме тут, в серці Києва з давніх давен відбувалися різні сакральні дійства.
 
На екскурсії на вас чекає не тільки цікава розповідь фахівця про найдавніший період історії Києва – столиці Русі-України, а й безліч розваг. Ви зможете сплести собі маленький віночок-оберег з цілющих купальських трав, перестрибнути через очищувальне вогнище, а комусь, можливо, і поталанить знайти чарівну квітку папороті. Сподіваємось також, що на наше дійство прилетять «духи» знаменитих пращурів, а може й самі язичницькі «боги» завітають до нас…
 
Телефон для запису – (044) 278-48-64. Записатися можна щодня з 12:00 до 16:00.
 
Вартість екскурсії – 250 грн.
Початок – 6 липня, в середу, о 19:00.
Адреса музею – вулиця Володимирська, 2.
 
Відомо, в Національному заповіднику “Софія Київська” відкривається виставка про війну.

Великий Київ у Google News

підписатися