Про те, як здійснилась мрія киянина, розповідає DW
Олег завжди улюбив оперу. Він з дитинства захоплювався цим мистецтвом та навіть грав в аматорському театрі.
“Я все життя любив оперу, з дитинства я ходив до опери і співав, але ніколи не міг навіть подумати, що я колись буду співати в опері”, — ділиться киянин.
Після великого вторгнення росії в Україну Яновицький переїхав до Німеччини. На вулицях Бонна, який колись був столицею ФРН, він виконував опери українською мовою.
Згодом Олега помітили і запросили на прослуховування у професійний Боннський театр.
Так йому вдалося потрапити до хору.
“Я познайомився з Юлією Парнас. Вона давно тут працює. Вона як професіонал, яка співала у цьому хорі 12 років, сказала: я можу організувати тобі прослуховування, в тебе хороший голос“, — згадує Олег.
Він дуже хвилювався перед прослуховуванням. Попри те, що у чоловіка не було професійного досвіду, прослуховування пройшло успішно. Олега прийняли в хор.
“Він виконав арію Дона Базіліо з “Севільського цирульника” російською. Я почув її російською вперше і сказав, що у нього прекрасний український бас”, — розповідає Марко Медвед, хормейстер.
За словами Марка, Олега спершу прийняли з гуманітарних причин, через співчуття. Запропонували долучитися до репетиції вистави. Він дуже багато працював й активно брав участь, тож незабаром брав участь у всіх проєктах. Першим виступом Олега у складі хору стала опера “Азраїл” композитора Альберто Франкетті.
Тож нині колишній вчитель фізики співпрацює з театром. У березні він співатиме в опері “Сибір” композитора Умберто Джордано. Попри це виконавець продовжує співати на вулицях Бонна. Йому це хобі подобається, а також дозволяє заробити. Крім того, перехожим подобаються українські пісні.
“Багато разів було таке — людина проходить повз мене, чує українську пісню, посміхається і зупиняється. Я думаю, українець, мабуть, бо українців тут багато. Я доспівую, питаю, ви з України? Ні. Виявляється німці, просто їм сподобалося. Вони не знали, що це українська пісня“, — розповідає хорист.
Частину грошей Олег жертвує на ЗСУ. Також він співає на благодійних концертах для українців.
Читайте також: Київщина непереможна: з перших днів війни вони стали на оборону краю
Нагадаємо, польські піротехніки п’ять місяців виконували на деокупованій Київщині таємну місію, на яку згодилась лише їхня країна.