Спільні чаювання сусідів і двір-казка. У мережі показали столичний чудо-дворик

Автор: Галина Ворона
17:57 05.10

Мешканці будинку на Микільській Слобідці вже багато років з великою любов’ю самі облаштовують власний двір, намагаючись зробити його красивим і затишним. Вони настільки дружні, що влаштовують сусідські чаювання. Завдяки спільним зусиллям і завзяттю їхній чудо-дворик виграє різні районні конкурси з благоустрою, а отримані грошові премії направляють на ремонт і озеленення.

Спільні чаювання сусідів і двір-казка. У мережі показали столичний чудо-дворик

Про чудо-дворик розповіла киянка у соцмережах.

За її словами, виник незвичайний декор з подачі мешканки будинку Олександри Шаповал. Почалося все з крамничок у будинку, облаштування чергової кімнати для консьєржки і клумби, на якій висадили мальви ще 20 років тому.

Поступово разом зі своїми друзями-однодумцями вони почали перетворювати свій дворик, надаючи йому нинішній вигляд.

Олександра навіть трохи освоїла ландшафтний дизайн, створюючи вигадливі клумби і гірки, висаджуючи квіти.

У різний час біля будинку цвітуть троянди, гортензії, матіоли, півонії тюльпани, магнолія, чорнобривці. У клумбу був перетворений і великий залізний казан, привезений з бессарабського села під Болградом, звідки родом Олександра. Плетені кошики теж пристосували під квітучі рослини.

Згодом тут з’явився старий віз, який дістався двору від свекра Олександри – лісника з Сумщини. Восени на нього складають урожай: гарбузи, буряки, картоплю, моркву, які місцеві привозять зі своїх городів.

Оселилася у дворі і величезна черепаха з каменю і металу, гноми, змії, жабенята, є сонячний годинник, сплетені зі стрічок та інших матеріалів соняшники.

При вході в під’їзд облаштували арку, через яку в’ється виноград і інші рослини, прикрасили її різноманітними горщиками та іншої керамікою в національному стилі.

Один з мешканців будинку вирізав скульптури з дерева, які тепер зустрічають мешканців і відвідувачів будинку.

Стіни трансформаторної станції прикрашає мурал із зображенням Івасика-Телесика та озера з лебедями.

Колись в цьому будинку поселили працівників, які обслуговують ЦК Компартії України. Зараз багато хто з колишніх жителів виїхав, але двір продовжує дружити і разом відзначати різні свята: Івана Купала, Трійцю, весілля.

На загальному балконі 4-го поверху обладнана кімната для відпочинку та спільних чаювань сусідів.

Адреса цього чудо-дворика – вул. митрополита Андрея Шептицького, 3а, тож при нагоді кожен може його відвідати і знайти своє натхнення саме тут.

Читайте також: Прогулянки Києвом: чи справді дворики Подолу найцікавіші в місті?

Нагадаємо, на Нивках з’явився дворик в грецькому стилі. Чисто, але люди говорять – жлобство

Великий Київ у Google News

підписатися