#яЗалишаюсяВдома
Правильний карантин
68-річного пенсіонера з Осокорків
Киянин Олександр Юхимович залишається вдома, бо знає, що в його віці краще ізолюватися і цим вберегтися від COVID-19. "Великий Київ" дізнався, як чоловік підтримує імунітет та як проходить його карантин.
Текст: Ліліана Григорак, репортерка ВК
Олександр Юхимович — колишній військовий, працював у КМДА першим заступником начальника головного управління ЗМІ, а зараз на пенсії.

Вільний час присвячує написанню книг, адже з молодості любить цю справу. Остання книга, яку написав на дозвіллі, — "Дениші 1559-2019 рр. Історико-краєзнавчий опис". Це історії про людей з цікавими біографіями, які залишилися непоміченими в рідному селі чоловіка Денишах, на Житомирщині.

Зараз активно займається підготовкою другої книги на таку ж тематику, бо впевнений: ці люди варті уваги!

Проживає з дружиною, а діти мешкають окремо. "До останнього у нас з дружиною були свої підходи: я дотримувався розумного способу — брав на віру поради, які давало Мінздоров'я, а також з світової практики. Вона ж продовжувала ходити на роботу до школи, аж поки всіх не відправили на примусовий карантин", — каже Олександр Юхимович.

"Я думаю, що треба бути свідомими і залишатися вдома. Не тому, що береженого Бог береже, а щоб інших не заразити", — говорить Олександр Юхимович.
Життя та дозвілля пенсіонера
Чоловік на карантині ще з 11 березня, щойно про нього заговорили.

"Розумієте, я маю хронічні проблеми зі здоров'ям. Авжеж, це не коронавірус, але оберігатися вдома треба. Моя алергія перейшла в астму, тож ізолюватися в період вірусу — найкраще рішення", — каже Олександр Юхимович.

Киянин чудово розуміє, що його вік — зона ризику і карантин обов'язковий!

"Коли я почув про запровадження карантину в Києві, перша думка була повідомити родину, щоб усі зрозуміли небезпеку та дотримувалися рекомендацій лікарів", — доповнив пенсіонер.

Каже, що турбується про внука, який навчається в англійській школі Оксфорду, бо дітей там не випускають і родину це турбує.

Звичайний день на карантині пенсіонера виглядає так: снідає з дружиною, пише книгу та спілкується з друзями онлайн. У магазини та аптеку став ходити рідше, лише за потреби.

"Режим карантину я сприймаю спокійно і не панікую, є можливість сидіти вдома, бо я пенсіонер. Найбільше мене турбують люди, які не мають змоги перейти на дистанційну форму життя і потерпають від цього" — каже Олександр Юхимович.
Карантин для людей у старшому віці — обов'язковий
Де "ловить" зв'язок із друзями
Зустрічі з друзями та знайомими Олександр Юхимович мінімізував. Не планує їх і сам нікого не відвідує, живе в телефонному та онлайн режимах. Тому відірваним від життя на карантині себе не почуває!

"Я постійно перебуваю в інформаційному просторі України та дізнаюсь звістки: якщо не за комп'ютером, то динамік із сповіщенням новин завжди рятує", — зауважує пенсіонер.

Каже, що інколи дружина ділиться новинами від колег або телефонують діти.

Розповідає, що недавно спілкувався з друзями з Італії, які проінформували про карантинні жахи.

"На півночі Італії загострена ситуація — померло 365 людей, на Капрі морально-психологічно важко: смертей нема, але місто ніби вимерло, інші знайомі показали, як приймали вітання в день народження на балконі", — каже Олександр Юхимович.

Проаналізувавши це, доповнив, що в порівнянні з Україною, Італія законопослушніша, бо дотримується рекомендацій влади.

Олександр Юхимович створив собі комфорт у наявних умовах і не панікує!

"Ми не знаємо, чи завершиться карантин 3 квітня, я думаю, що ні. Якщо він із тої серії вірусів, що іспанка, то затягнеться в Україні", — стверджує чоловік.

Він впевнений, що треба пристосуватися до умов, які пропонує держава та продовжувати життя, навіть якщо це умови карантину. Найголовніше — не почати деградувати!
Пенсіонер говорить, що харчується правильно, як і до карантину. Єдине, що збільшили з дружиною вживання фруктів у щоденному раціоні.

Він любить традиційну українську їжу: борщ і вареники для нього найкраще.

"Людям літнього віку треба харчуватися збалансовано в період пандемії",— каже чоловік.

Звістка про закриття громадських закладів його не шокувала. "Це не критично, вважаю без цього можна жити", — коментує пенсіонер.

Йому друзі з Європи розповідали про безконтактні служби доставки, якими користуються.

Доставка Олександру Юхимовичу не потрібна, бо готує дружина. Але він певен, що це важливо, особливо для самотніх пенсіонерів. За потреби використає RAKETA, бо вона надійна!
Як харчуються люди з великим ризиком зараження
– Переваги RAKETA на ринку доставки у простих рішеннях. У нас немає обмежень на суму замовлення. Доставка в будь-якому разі буде безкоштовною. Крім того, пропонуємо своїм клієнтам телефонну і онлайн-підтримку для оперативного вирішення будь-яких питань. Ми робимо сервіс доступним для всіх! А постійні акції та промокоди для користувачів – норма. І ми на 100% український проект.
Експертиза
Сергій Колосков, PR-менеджер RAKETA:
bigkiev100 - на перше замовлення, знижка 100 грн;

bigkiev50
- на повторне замовлення, знижка 50 грн

На доставку сервісом RAKETA -
промокоди зі знижками!
"Висидіти карантин до 3 квітня для мене не проблема, головне, щоб вірус не еволюціонував і все не погіршилося", — каже чоловік.

Коли вірус закінчиться, він із сім'єю спланує наступні місяці, щоб проводити більше часу разом. Олександр Юхимович каже, що кризова ситуація, яку спровокував COVID-19, показала, що Україна готова мобілізуватися та проявити потенціал: медичний, політичний та економічний.

"Ситуація заставить нас відноситися по-новому один до одного, особливо до лікарів та до сфер обслуговування. Країна стане сильнішою, піде вперед", — запевняє пенсіонер.
Плани після карантину

5 порад для людей похилого віку на карантині
Не деградувати — працювати.

Рухатися за можливості та робити зарядку.

Дивитися новини — бути обізнаними.

Спілкуватися з друзями — не бути відірваними від життя.

Дезінфікувати житло та руки.


Всі послуги клієнтів RAKETA залишаються безкоштовними, а вартість страв у додатку повністю відповідають цінам в меню ресторанів.

Raketa — сервіс доставки їжі з ресторанів. Компанія доставила свій перший замовлення 5 березня 2018. Послугами Raketa можна скористатися в Дніпрі, Києві, Львові, Харкові, Одесі та Вінниці. У 2020 році сервіс має намір зайти ще в 15 міст, після чого почнеться покриття всіх українських міст з населенням понад 200 тис.
До речi, про доставку
Далі буде…
©2015 - 2020 ТОВ "Інформаційне агентство"Великий Київ". Всі права захищені.
[email protected]
Made on
Tilda
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux