Спалах “Омікрона” може призвести до запровадження карантину в київських школах

Автор: Володимир Хлєбников
14:57 13.01

Особливість нових штамів коронавірусу полягає у тому,  що вони частіше вражають дітей. І хоча наслідки зараження “Омікроном” не такі важкі, за умови його спалаху столичні школи доведеться закрити на карантин.

Спалах “Омікрона” може призвести до запровадження карантину в київських школах

Про це повідомив Віталій Євтушенко, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, на базі якої працює Київська дитяча інфекційна лікарня, що стала центром.

За зарубіжними даними, діти хворіють частіше, ніж під час попередніх хвиль захворюваності. У нас в лікарні зараз є кілька підтверджених випадків інфікування “Омікроном”. Водночас якоїсь особливої специфіки щодо них ми не бачимо, крім того, що важких не стало більше“, – цитує Євтушенка видання Новини.LIVE.

За його словами, важка форма коронавірусу у дітей – це не лише пневмонія, яка є основною причиною госпіталізації.

Буває, що діти надходять в стані шоку – коли порушується робота майже всіх життєво важливих органів, різко падає тиск. Кілька таких випадків було при зараженні “Дельтою”, з “Омікроном” майже немає. В принципі, узагальнених даних по штаму “Омікрон” майже немає. Їх поки обробляють”, – каже лікар.

На його думку, за умови спалаху “Омікрона” в Києві, найімовірніше, школи доведеться закрити на карантин.

Карантин спрямований, перш за все, на те, щоб роз’єднати дітей. Це робиться для того, щоб менше маленьких пацієнтів потрапляли до лікарні, щоб їм встигали надавати нормальну медичну допомогу, щоб було менше важких і вистачило медикаментів, кисню і транспорту. Ми оголошуємо карантин при грипі, якщо в дитячому колективі через хворобу відсутні 20 % дітей. Якщо захворюваність коронавірусом серед дітей стане масовою, карантин необхідний“, – переконаний Євтушенко.

При цьому важких наслідків після коронавірусу у дітей значно менше, ніж у дорослих, підкреслив він.

Як писав “ВК”, фахівці очікують на початку лютого новий спалах коронавірусу в Києві.

Читайте також: В столиці на коронавірус захворіла одномісячна дівчинка

Великий Київ у Google News

підписатися