СOVID-19 в умі: з 1 вересня у садках і школах Києва почне діяти низка заборон

Автор: Галина Ворона
15:08 31.08

Щоб попередити розповсюдження СOVID-19, у закладах освіти та інклюзивно-ресурсних центрах Києва встановили низку заборон, що почнуть діяти із 1 вересня та залежатимуть від рівня епідеміологічної безпеки.

СOVID-19 в умі: з 1 вересня у садках і школах Києва почне діяти низка заборон

Відповідне рішення ухвалила постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Відповідно до протоколу № 53, із 1 вересня у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти незалежно від форм власності, та інклюзивно-ресурсних центрах, заборонять:

при “зеленому” рівні епідеміологічної безпеки:

  • проведення масових (освітніх, наукових, тематичних та інших) заходів без одягнутих усіма учасниками засобів індивідуального захисту;
  • вхід групами та масове перебування в закладі батьків;
  • індивідуальне відвідування закладів батьками та вхід і перебування у закладі освіти осіб, які не є учасниками освітнього процесу, без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тестування на СOVID-19, що проведене не більше як за 72 години до відвідування закладу.

у разі встановлення “жовтого” та “помаранчевого” рівнів епідемічної небезпеки:

  • відвідування закладів освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) у разі відсутності у більш як 20 відсотків персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
  • відвідування закладів, якщо на самоізоляції через контакт із особою з СOVID-19 перебуває більше як 50 відсотків дітей та персоналу закладу;
  • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • відвідування закладів особами, які не є учасниками освітнього процесу;
  • вхід групами та масове перебування у закладі батьків;
  • індивідуальне відвідування закладів батьками без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тестування на СOVID-19, що проведене не більше як за 72 години до відвідування закладу.

у разі встановлення “червоного” рівня епідеміологічної безпеки:

відвідування закладів незалежно від форм власності, крім вихованців закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, тих, хто бере участь у атестації, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти за умови наявності більш як у 80 відсотків персоналу закладу документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації.

У разі встановлення “жовтого” та “помаранчевого” рівнів епідемічної небезпеки у закладах загальної середньої освіти/окремих класах, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, кількість здобувачів освіти в яких перевищує проектну потужність закладу/перевищує нормативи, має бути організовано у змішаному (комбінованому) форматі – як дистанційно, так і в закладі освіти із дотриманням протиепідемічних вимог.

Відповідно до документу, необхідно забезпечити організацію проведення батьківських консультацій/зборів в онлайн-режимі.

Комунальна аварійно-рятувальна служба “Київська служба порятунку” на час запровадження протиепідемічних заходів за необхідності надаватиме допомогу з проведення дезінфекції приміщень.

До слова, в Міністерстві охорони здоров’я опублікували рекомендації щодо проведення свята першого вересня. 

Читайте також: Навчання в школах відповідатиме вимогам адаптивного карантину

Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 р. № 855 продовжено адаптивний карантин та режим надзвичайної ситуації в Україні до 1 жовтня 2021 року. Наразі на території всієї країни встановлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки.

Великий Київ у Google News

підписатися