Що ж буде далі з продуктом розповіла Олександра Гармаш, міжпроектний менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.
За словами експерта, зовсім без солі ми не залишимося. І, звичайно, сіль буде дорожчою, адже пропозиція зменшиться.
Гармаш зауважила, що є 10 абсолютних чемпіонів, які експортують понад мільйон тонн солі на рік – Індія, Чилі, Канада, Німеччина, Нідерланди, Іспанія, Мексика, Туніс, Китай, США (від більшого до меншого обсягу). Також є 22 чемпіони, які експортують понад 100 тис. тонн солі на рік – Бразилія, Казахстан, Туреччина, Румунія, Данія, Австралія, Багами, Польща, Італія, Сенегал, Намібія, Кенія, Пакистан, Бельгія, Марокко, Ботсвана, Франція, Саудівська Аравія. Аравія, Таїланд, Боснія і Герцеговина, Перу, острови Бонайре, Синт-Естатіус і Саба.
Експерт зазначає, що великими партнерами України минулих років в імпорті кухонної солі є Туреччина та Польща. Також Україна має певний досвід роботи з Німеччиною, Данією, Італією, Чехією, Австрією, Бельгією, Грецією, Литвою, Румунією, Францією, Кіпром, Великобританією, Іспанією, Угорщиною, Естонією, Нідерландами, Португалією, Болгарією, Фінляндією, Ісландією, Латвією, Норвегією, Словенією.
Відомо, що на дефіцит солі вплинув простій найбільшого виробника з Соледару, компанії “Артемсіль”, яка є одним з найбільших у світі підприємств з виробництва харчової солі.