Сьогодні вночі українці перейдуть на зимовий час. Це може бути востаннє

Автор: Марія Супрун
20:54 30.10.2021

У ніч з 30 на 31 жовтня Україна перейде з літнього часу на зимовий.

Сьогодні вночі українці перейдуть на зимовий час. Це може бути востаннє

Так, у неділю, о 4 ранку, українцям потрібно перевести стрілки годинника на одну годину назад – тобто будемо спати на годину довше. 

Переведення годинника в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України». Стрілки годинника переводять двічі на рік (восени та навесні) в останню неділю жовтня та в останню неділю березня.

Традицію переводити годинники у Європі запровадили після Першої світової війни. Метою було була економія електроенергії. Переведення годинників улітку давало можливість довше користуватись денним світлом. У СРСР почали перекладати стрілки з 1981 року.

З приводу доцільності переведення годинників на літній та осінній час ведеться безліч суперечок. За останні роки все більше країн стали відмовлятися від цієї традиції через низьку ефективність, шкоду для здоров’я, незручності для залізничників та авіадиспетчерів. За даними вчених, сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров’я, бо змінює біологічні ритми людини. 

Цього разу зимовий час в Україні може стати постійним, але все залежить від депутатівВерховна Рада у березні поточного року відправила на доопрацювання в комітет законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», який пропонує скасувати сезонні переведення годинників і, таким чином, залишити в Україні «зимовий» час.

Ініціатор законопроекту Руслан Стефанчук, ставши новим головою Верховної Ради, знову згадав про свою ідею скасувати переведення годинників і залишитись жити за зимовим, нібито природним для України часом. Раніше він також назвав кілька причин відмовитись від переведення годинників. Водночас, не всі його підтримують.

Наприклад, депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович зазначав, що через “зимовий час” ми не зможемо синхронізовано жити з Європою.

Зазначимо, що самі українці так досі і не дійшли спільної думки щодо цього питання. Про свідчать результати опитування Research & Branding Group –  42% схвалюють ідею відмовитись від переведення годинників. Але 17% пропонують відмовитись від літнього часу, а 25% – від зимового. Ще третина опитаних вважають за краще залишити все як є. А 26% досі не визначились, як бути.

Нагадаємо, в Києві збирають кошти на ремонт найбільшого годинника.

Великий Київ у Google News

підписатися