Сьогодні відкрилася виставка, що покаже легендарне “скіфське золото”(фото)

Автор: Любава Лисичкіна
19:38 04.07

Експозиція діятиме у Скарбниці Національного музею історії України до деокупації Криму. Після чого експонати повернуться до звільненого Криму.

Сьогодні відкрилася виставка, що покаже легендарне “скіфське золото”(фото)
565 безцінних експонатів (2111 одиниць зберігання) із чотирьох кримських музеїв – Бахчисарайського історико-культурного заповідника, Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Керченського державного історико-культурного заповідника та Херсонесу Таврійського (Севастополь) – перебували на виставці в Амстердамі (Музей Allard Pierson), колиРосія окупувала Крим у 2014 році.
 
Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські й готські речі, знайдені впродовж 19–21 ст. під час археологічних досліджень Криму. Тож боротьба України за повернення Криму й за повернення його скарбів розпочалася одночасно.
Повернення кримських скарбів стало можливим завдяки роботі представників Міністерства юстиції України, юристів адвокатської фірми з Амстердама «Bergh Stoop & Sanders» та адвокатської фірми Sergii Koziakov & Partners з Києва, а також команді Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного музею історії України та Міністерства закордонних справ України, Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine, які спільно зробили все можливе, щоб це стало реальністю.
Виставка також розповідає про розграбування археологічної спадщини Криму, яке здійснюють росіяни на окупованих ними територіях.
 
  • Адреса Скарбниці: вулиця Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври).
  • Час:  щодня, окрім понеділка, з 10:00 до 18:00, каса до 17:00.
 
Інформація для відвідувачів: (044) 280 13 96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин