Сьогодні в Україні – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09:33 09.05.2021

Сьогодні, 9 травня, Україна відзначає 76-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цю пам’ятну дату Верховна Рада встановила 9 квітня 2015 року законом «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Сьогодні в Україні – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Згідно з документом, 8 травня в нашій країні став Днем пам’яті і примирення, а 9 травня – це День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (термін «Велика Вітчизняна Війна» використовували в колишньому СРСР , щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали Радянський Союз як загальну Вітчизну).

Символом Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті і примирення, стала квітка червоного маку. Український інститут національної пам’яті звертається з проханням до українців цими днями доповнити одяг червоним маком – символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у світі.

Гасло пам’ятних днів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв.

День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

Від учора у Києві та інших містах проходять пам’ятні заходи. У ці дні в столиці покладатимуть квіти у пам’ятних місцях. Також на честь свят проходять тематичні виставки, зустрічі з ветеранами бойових дій.

День перемоги над нацизмом Володимир Зеленський узяв участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні на площі Слави у Києві

А вчора заявив, що 8 травня не замінить 9.

 

Нагадаємо, з нагоди відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні окремі категорії малозахищених киян отримають матеріальну допомогу.

Великий Київ у Google News

підписатися