Софійська площа, спалені авто та сигнали сирени: яким побачив Київ американський комік Девід Леттерман

Автор: Оксана Тупальська
11:11 31.12.2022

Виставки в центрі столиці з іменами жертв війни, розбитою ЗСУ технікою окупантів та автомобілями мирних киян, які спалили російські дрони подивився американський продюсер та комік Девід Леттерман.

Софійська площа, спалені авто та сигнали сирени: яким побачив Київ американський комік Девід Леттерман
Світлодіодне освітлення

Документальний фільм, знятий Девідом під час візиту в Україну розміщений на платформі Netflix.

«Коли ми планували цю поїздку, я не знав, чого очікувати. Російські війська витіснили з міста кілька місяців тому. Але минулого тижня Росія атакувала ракетами та дронами. І кілька з них влучили в Києві», – ділиться Латтерман.

Перше, що зробив американський гість у столиці – це після висадки з вагону поїзду, яким прибув на залізничний вокзал, зайшов у метро. Там зустрівся з Володимиром Зеленським:

«Наша розмова відбувалася у найбільш безпечному місці у Києві. На глибині 100 метрів під землею. На платформі метро, яке працює як укриття. Зі мною ще ніколи такого не було», – розповідає Девід.

Саме у підземці, у безпеці гість вперше почув сигнал повітряної тривоги.

«Ці уламки війни, які привезли до Києва, щоб показати, як це бридко… Усі люди в США знають, що таке Буча. Те, що там сталося – це страшно і жахливо. Це те, що мимоволі хочеться стерти з пам’яті та душі, це жахіття», – сказав про розбиту техніку, яку побачив на Софійській площі американський гість.

Нагадаємо, швейцарський художник зі світла Геррі Хофштеттер привіз до Києва власний генератор та зробив арт-інсталації на стінах  Михайлівського Золотоверхого та Софійського собору.

Великий Київ у Google News

підписатися