Смертність новонароджених у нас на 20% менша, ніж по всіх кардіологічних закладах США, – Ємець

Автор: Любава Лисичкіна
21:14 14.11

Хлопцю, який став першим прооперованим лікарем немовлям зараз 32 роки. Відтоді врятованих дитячих сердець вже тисячі і навіть повномасштабна війна не стала цьому на заваді.

Смертність новонароджених у нас на 20% менша, ніж по всіх кардіологічних закладах США, – Ємець Фото: Центр кардіології і кардіохірургії

Про це розповів директор державної установи «Науково-практичний медичний центр кардіології та кардіохірургії МОЗ України», кардіохірург, професор Ілля Ємець першим на пострадянському просторі почав успішно оперувати немовлят зі складними вадами серця.

Він зміг скласти іспити і працював в Австралії (Сідней, Мельбурн), у Канаді (Торонто), Франції (Париж), і згодом у 2003 році організував Центр дитячої кардіохірургії у Києві, де і працює зараз. ПізнішеЄмця запросили до Європейської асоціації хірургії вроджених вад серця (European Congenital Heart Surgeons Association). На той час там було всього 23 заклади, які досягли високих показників.

За словами кардіолога, до війни офіційна статистика Центру за кількістю і якістю операцій на серці новонароджених і немовлят була, за визнанням Європейської асоціації, на першому місці в Європі. Разом з інтервенційними операціями для дорослих – загальна кількість операцій близько 4 тисяч на рік.

Коли професор наводив цифри в Чикаго, вони вразили навіть американців. У їхній славній Harvard Medical School є Boston Children’s Hospital, вони роблять на рік не більше 1000 операцій.

“Коли я працював кардіохірургом в паризькому госпіталі, який мав найкращий результат в Європі за кількістю операцій маленьким дітям, вони робили близько 1000 операцій на рік. А ми, навіть під час війни робимо за рік близько 1200, а до вторгнення – це було 1800 операцій на рік. І смертність новонароджених у нас на 20 відсотків менша, ніж по всіх кардіологічних закладах США”, – зазначив кардіохірург.

Відомо, у Києві з’явився осередок, в якому шукатимуть нові способи лікування хвороб Альцгеймера, Паркінсона, епілепсії.

Великий Київ у Google News

підписатися