“Смерть з косою” вручила політикам премії за тютюновий лобізм. Хто отримав

13:28 16.12.2020

У середу, 16 грудня,  о 9:00 на площі біля Верховної Ради України політикам вп’яте вручили політикам антипремію за лобіювання інтересів тютюнової індустрії “Золота коса” та “Золоте гальмо” .

“Смерть з косою” вручила політикам премії за тютюновий лобізм. Хто отримав

Церемонія нагородження відбувалась у форматі перформансу. Смерть з косою пройшлась червоною доріжкою та вручила символічні нагороди лобістам, що використовують свої посади в парламенті та уряді, аби косити гроші та людські життя.

Цьогоріч антипремією за відстоювання комерційних інтересів тютюнової індустрії  всупереч інтересам громадського здоров’я відзначені:

  • “Золота коса” – народний депутат України Мар’ян Заблоцький (“Слуга народу”). Як член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики ініціював законопроєкт № 4101-2 від 01.10.2020 р., норми якого відтерміновують запровадження акцизів на ТВЕН та сигарили на рівні з сигаретами з 1.01.2021 року до 1.01.2022 року. Оціночні втрати Держбюджету у разі відтермінування підвищення вказаного акцизу становлять понад 4 млрд грн за рік. В інтересах тютюнової індустрії для блокування та відстрочення розгляду комплексного антитютюнового законопроєкту зареєстрував альтернативний законопроєкт №2813-2.
  • “Срібна коса” –   народний депутат Євген Петруняк (“Слуга народу”). Як представник комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ініціював правку в законопроєкти №1210, 1209, що відстрочила на 6 місяців (до 01.01.2021) запровадження податку на рідини до електронних сигарет, прирівняння податку на сигарили та ТВЕН (сигарети для пристроїв IQOS, glo) до рівня сигарет. За оцінками міністра фінансів Держбюджет недоотримав внаслідок відстрочення 1,5 млрд грн. Євген Петруняк є співавтором (разом з Мар’яном Заблоцьким) законопроєкту №2813-2 для блокування розгляду комплексного антитютюнового законопроєкту, який забороняє в Україні рекламу та продаж неповнолітнім пристроїв для куріння тютюнових виробів IQOS та glo. Дозволяє куріння тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕН)  – пристроїв IQOS, glo в громадських місцях (школи, лікарні, дитячі садочки, університети, дитячі майданчики, громадський транспорт та інші місця спільного використання) та зберігає рекламну викладку тютюнових виробів, е-сигарет, ТВЕН, пристроїв IQOS, glo у місцях продажу (магазини, кіоски, супермаркети)
  • “Бронзова коса” – народний депутат Олексій Ковальов (“Слуга народу”). Подав низку законопроєктів, що стосуються виробництва та реалізації тютюнових виробів, що, на думку авторів антипремії, вказує на лобіювання депутатом інтересів учасників тютюнового ринку. Помічницею депутата Ковальова є Валентина Хоменко – Генеральний директор Української асоціації виробників тютюнових виробів “Укртютюн” (засновники – транснаціональні тютюнові корпорації), що підтверджує представництво депутатом інтересів учасників тютюнового ринку.

Спеціальний приз антипремії – “Золоте гальмо”, який присуджується представникові виконавчої влади, отримала  заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді, яка організувала рішення уряду про створення Національного оператора дистрибуції тютюнових виробів, що фактично легалізує на нормативно-правовому рівні монополію дистрибуції тютюнових виробів ТОВ “Тедіс Україна”.

Попри запрошення, жоден “переможець” не прийшов отримати “почесну” нагороду за визнання найбільшими борцями за інтереси тютюнової індустрії в Україні, тому нагороди “вручали” портретам.

Нагадаємо, Верещук, Арахамія і Корнієнко “здобули” антипремію за сексизм. Хто ще відзначився.

Великий Київ у Google News

підписатися