«Слуги народу» підготували чергову атаку на закон про мову, – Порошенко

Автор: Марія Супрун
10:21 22.02

«Слуги народу» підготували чергову атаку на закон про мову. І різні угрупування всередині фракції змагаються між собою, як би завдати дошкульнішого удару по позиціях української мови в сфері послуг.

«Слуги народу» підготували чергову атаку на закон про мову, – Порошенко

Про це повідомляє п’ятий президент, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко.

Какая, — спитаєте, — разница? Та жодної. Бо концепції обох внесених ними законопроектів, основного і альтернативного, будуються на фейковому припущенні, ніби штрафувати мають за вживання російської мови. Це неправда. Це — кремлівський фейк. Штрафи насправді передбачено за небажання надавати послуги українською на вимогу клієнта. Але ніхто нікого немає ані права, ані бажання карати, якщо надавач послуги і її споживач домовились між собою про російську або будь-яку іншу мову обслуговування“, – зазначив Порошенко.

За словами лідера “ЄС”, влітку минулого року «Слуги» намагалися ревізувати закон в частині освіти. Тепер — атакують в сфері послуг.

Тоді за підтримки громадськості ми їхню спробу відбили. Сподіваюся, що і цього разу їх атака захлинеться“, – каже Порошенко.

Також п’ятий президент додав, що переважна більшість громадян України з розумінням ставиться до захисту прав україномовних громадян на обслуговування рідною мовою, яке, до речі, не порушує права російськомовних громадян отримувати послуги теж рідною мовою.

Закон про мову був частиною нашої державницької стратегії. Ще одна атака на цей закон це не лише спроба завадити повноцінному функціонуванню української після століть імперського панування. Це замах на саму українську ідентичність, яку наша команда усіляко підтримувала і розвивала. І я не радив би нікому випробовувати її на міцність“, – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, понад 300 скарг отримав мовний омбудсмен щодо невиконання закону про мову. Найбільше – у сфері обслуговування.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...