Скинутись всім під’їздом на генератор мало: як у Києві підключити альтернативну енергію

Автор: Оксана Тупальська
20:56 29.11.2022

Після затвердження у столиці цільової програми компенсації за придбання електрогенераторів та інших приладів альтернативного живлення, забезпечити себе світлом може не кожен. Для підключення техніки, на яку дадуть грошей з міського бюджету, необхідно дотриматися низки вимог.

Скинутись всім під’їздом на генератор мало: як у Києві підключити альтернативну енергію
Світлодіодне освітлення

Головне правило – кошти на додаткові джерела отримають виключно ОСББ, ЖБК та управителі багатоквартирних будинків. Запит до мерії на отримання компенсації мають надсилати виключно юрособи. Якщо перші вимоги пасують, далі слід діяти за алгоритмом:

  1. Придбати пристрій та подати заяву до райради про компенсацію. До неї – додати документи на техніку та про її вартість.
  2. Чекати на рахунок кошти. Виплата складає до 75% вартості та надходить впродовж 2 місяців. Тобто, якщо назбирати на генератор в грудні, до весни він уже себе окупить.
  3. Важлива деталь: купуючи техніку слід не надто розганятися на дороговизну – бо відшкодовують не більше як 80 тис грн.

Купувати автономне джерело живлення слід через банк та мати на руках усі накладні, підтвердження, що покупець є ФОПом або ЖБК, якщо приладів кілька – кожен із них має бути детально вразований в документах.

Нагадаємо,  на тлі відключень світла у Києві ціни на генератори повзуть вгору. Також, завдяки спрощенню митних правил, кияни отримали шанс придбати генератори без націнки.

Великий Київ у Google News

підписатися