Скільки новобудов Києва мають закриту територію (ІНФОГРАФІКА)

18:34 13.07.2020

У характеристиках нових житлових комплексів Києва часто фігурує пункт «закрита територія». Згідно досліджень, 61% ЖК Києва мають огорожу.

Скільки новобудов Києва мають закриту територію (ІНФОГРАФІКА)

Мапу з такими даними опублікував проект ЛУН Місто, а також подивився, чи завжди закрита територія — це перевага.

Від 2015 до 2019 року у Києві збудували 472 нових житлових комплексів. Понад половина з них мають повністю закриту територію — і від сторонніх, і від авто. І лише 18% неогороджені.

Пропозицію формує попит. Кияни часто надають перевагу закритим територіям, вважаючи їх більш безпечними. Така позиція не унікальна. Огороджені спільноти житлових комплексів, gated communities, є популярними у багатьох країнах світу — США, Британії, Бразилії, Аргентині, Мексиці, Південній Африці, Китаї. Закритими є цілі мікрорайони зі своїми вулицями, парками, ігровими та спортивними майданчиками.

Паркан асоціюється з безпекою, але дослідження ставлять безпечність огороджених спільнот під сумнів. Так, паркан не є гарантією відсутності таких злочинів як пограбування зі зломом, й у деяких випадках навіть провокує злочинну діяльність як вночі, так і вдень. Крім того, закриті території сприяють сегрегації, розділенню на своїх та чужих. І ще паркани просто заважають дістатися з пункту А у пункту Б.

На початку року на сайті Київради з’явилася петиція з проханням забезпечити безперешкодний прохід до станції метро. Шлях став незручним після того, як ЖК частково закрив свою територію.

Як повідомлялося раніше, мешканцям “будинку-вбивці” на Мілютенка дадуть нове житло.

Великий Київ у Google News

підписатися