Скеля, як на Кавказі. На місці загибелі Аміни Окуєвої встановили меморіал (ФОТО, ВІДЕО)

15:43 04.12.2020

У Глевасі, що на Київщині, відкрили меморіальний знак на честь Аміни Окуєвої – народного героя України, безстрашного воїна та люблячої дружини. Пам’ятник встановлений на місці, де наймані вбивці влаштували засідку на Аміну та її чоловіка.

Скеля, як на Кавказі. На місці загибелі Аміни Окуєвої встановили меморіал (ФОТО, ВІДЕО)

Про це повідомляє пресслужба МВС. 

У четвер, 3 грудня в Глевасі у Фастівському районі Київщини відкрили меморіальний знак на місці загибелі Аміни Окуєвої. 

Ірина Камінська, мама Аміни Окуєвої розповіла, що меморіал зроблений у вигляді скелі. Пам’ятник спеціально відлитий з бетону, щоб захистити  від вандалів.

Пам’ятник у вигляді скелі, як на Кавказі. На жаль, зараз звідти неможливо нічого привезти. Пам’ятник стоїть на місці, звідки ці покидьки стріляли в мою доньку. Я не можу сказати стосовно своєї доньки “була”, вона є і завжди буде воїном. На пам’ятнику напис з Корану: “Не вважайте мертвими тих, хто загинув по дорозі до Аллаха”, – сказала вона.

Замміністра МВС, який теж був присутній на відкритті пам’ятника розповів, що цього року поліція затримала підозрюваних у вбивстві Аміни Окуєвої.

За його словами, керівник цієї групи народився в Дагестані, проживав на території України, і виконував вбивства на замовлення. Самі ж замовники вбивства перебувають у Росії.

Основний підозрюваний Ігор Редькін наразі знаходиться під слідством, а справа готова до передачі в суд. Завтра суд продовжить йому міру запобіжного заходу. У нас є дані про можливу провокацію, ніби підозрюваному стане погано, щоб вивезти його з суду. Однак, ми готові до таких провокацій”,- додав Антон Геращенко.

Аміна Окуєва – це українська військовослужбовиця, активістка, народний Герой України. У 1999 році вона взяла в руки зброю і пішла виборювати незалежність республіки Ічкерія. 

Вона була переконана, що Росія є спільним ворогом українців і чеченців. В найпекельніший для України час, коли на Донбасі розпочалась війна, дівчина ступила на захист рідної країни від посягань РФ.

30 жовтня 2017 року на залізничному переїзді в смт Глеваха невідомі розстріляли автомобіль, у якому перебували українські добровольці, ветерани АТО Аміна Окуєва та її чоловік Адам Осмаєв. Від численних поранень Аміна загинула на місці. 

Вона назавжди залишиться символом патріотизму, незламної волі і боротьби за свободу України та Ічкерії.

 

Читайте також: 7 років тому на Майдані пролилася перша кров

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...