7 років тому на Майдані пролилася перша кров

11:22 30.11.2020

7 років тому у ніч на 30 листопада на Майдані пролилася перша кров — звіряче побиття студентів «беркутом» стало моментом, після якого було зрозуміло, що немає вороття у минуле, що боротьба тільки починається. Режим Януковича перейшов останню межу. У відповідь мільйони українців вийшли на вулиці і показали силу, здатну рушити найавторитарніші режими. 

7 років тому на Майдані пролилася перша кров

Про це написав п’ятий президент України Петро Порошенко.

“Після кривавого побиття студентів нас чекали провокації і бесчинства «беркуту» 1 грудня, облави на Автомайдан, нацьковування тітушок на протестуючих, вбивства Нігояна, Жизневського, Вербицького, спалення Будинку профспілок, штурми Майдану і розстріл Небесної Сотні. За право жити вільно та гідно Україна заплатила дійсно велику ціну….”, – написав Порошенко.

Також Порошенко додав, що нинішня спроба переписати історію, назвати Революцію Гідності «переворотом» — це теж злочин проти незалежності і проти пам‘яті тих, хто ціною власного життя і здоров’я зупинив злочинців.

Нагадаємо, у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності відбувся силовий розгін спецпідрозділом “Беркут” студентів, учасників Євромайдану.

Протести в Україні розпочалися 21 листопада після рішення Кабінету Міністрів про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. На Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада перебувало близько 400 протестувальників – більшість з них були студенти і молодь.

Влада трактувала розгін, як “розчистку території для встановлення новорічної ялинки”. В результаті дій “Беркута” постраждали щонайменше 79 осіб. Застосування сили проти студентів обурило суспільство і вже після цих подій на вулиці Києва вийшли кілька тисяч людей.

Нагадаємо, з початку цього року на колишній вулиці Інститутській, нині алеї Героїв Небесної Сотні, у місті Києві прокурорами та слідчими проведено понад 30 слідчих експериментів у справі розстрілів на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...