Про прикрий випадок, коли житель Борщагівки отримав повістку та мусів їздити до трьох населених пунктів або здати аналізи, зробити УЗД та ЕКГ, а ще обходив пів міста та отримав відмову, бо за діагностику просили гроші, раніше розповідав «ВК».
Окрім труднощів в пошуку лікарів, що приймають без черг, військові вимагають встановлення ксерокопіювальної техніки у медичних закладів – бо без копії довідок не можуть подати звернення до наступних інстанцій – лікарських комісій. Відтак, мусять по кілька разів між відвідуванням спеціалістів ходити в пошуках ксероксів.
«Цей складний і забюрократизований квест має залишитися у минулому. Війна поставила цей виклик не лише перед військовими медичними закладами. Цивільні заклади охорони здоров’я теж не можуть залишатися осторонь. Ми всі зараз виступаємо єдиним фронтом. Саме тому ми разом з Мінцифри, Міноборони та Мінветеранів детально проаналізували процеси військово-лікарської експертизи. І почали шукати рішення, як спростити цей механізм як для поранених, так і для військових медиків», – заявив Ляшко. Його коментар опублікувала Судово-юридична газета.
Тепер, майже через рік від початку повномасштабного вторгнення від пообіцяв реформування. Зокрема, що найближчим часом буде запроваджено електронний документообіг у військових закладах, щоб прибрати паперову тяганину і черги, автоматизацію процесів, щоб зменшити навантаження на поранених військовослужбовців, належне сервісне обслуговування пораненим, можливість реабілітації поряд з місцем проживання, підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК.
Також міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пообіцяв цифровізацію військово-лікарських комісій.
«Наприклад, військового поранили під Бахмутом. Евакуювали до київського шпиталю на реабілітацію. Після лікування бійцю потрібно повертатися до своєї частини, щоб отримати паперове направлення на ВЛК. Потім зібрати купу документів, необхідних для проходження ВЛК, яка взагалі може бути в іншому місті. І такий «квест» треба проходити, навіть якщо військовому ампутували руку або ногу. Електронний документообіг скоротить черги. Автоматизація процесів знизить навантаження на поранених героїв», – запевнив Федоров.
Про дедлайни ні міністр Віктор Ляшко, ні Михайло Федоров поки що не повідомили. Відтак, поки мобілізовані та військові чекають у чергах на прийом спеціалістів, добирають безкоштовні для них послуги та шукають по Києву можливості зробити ксерокопії, аби знову принести їх до медзакладів.
Нагадаємо, «ВК» розповідав, з якими хворобами не підлягають мобілізації.