Скандальний концерт до Дня Незалежності: в ОП відповіли на закиди артистів про порушення авторських прав

13:07 27.08.2020

На святковому концерті до Дня Незалежності на Софійській площі українські артисти заспівали попурі із пісень, що були популярними в Україні за 29 років. Після цього деякі виконавці дорікнули, що їх не попередили про використання їхніх треків у святковому концерті. І ось нарешті у президента відреагували на заяви представників шоу-бізнесу про порушення авторських прав.

Скандальний концерт до Дня Незалежності: в ОП відповіли на закиди артистів про порушення авторських прав

Що сталось

На День Незалежності, 24 серпня, після урочистої частини і промови президента відбувся концерт за участі українських поп-виконавців (Вєрки Сердючки, Олега Винника, Тараса Тополі, Павла Зіброва, Джамали, Потапа, Монатіка, Наталки Могилєвської, Олі Полякової, Ніни Матвієнко, групи “Врємя і стєкло” та ін.

Співаки виконали попурі із найпопулярніших, на думку організаторів, пісень за всі роки незалежності – всього біля 40 композицій. Серед них була значна частина російською мовою. Зокрема, “Под дождем” гурту “Грін Грей”, “Стыцамен” Івана Дорна, “Все будет хорошо” Вєрки Сердючки, “Кружит” Монатіка, “Имя 505” гурту “Время и Стекло”, “Нино” Олега Винника, “Не пара” Потапа та Насті Каменських, “Шлепки” Олі Полякової, “Стрела” гурту 5’nizza.

Так побачили глядачі концерт 24 серпня.

Що не так з концертом

Після концерту одразу декілька виконавців, серед яких продюсер “Бумбоксу”, гурт “Океан Ельзи”, співаки Юрко Юрченко та Олександр Положинський повідомили, що не дозволяли використовувати свої пісні на концерті. 

Крім цього, продюсер “Бумбоксу” Олексій Согомонов назвав сюром те, що відбувалось на Софії. За його словами, проблема не тільки у порушенні авторських прав виконавців, а і в ідейному наповненні концерту.

Коли влада замовляє “кабак” в країні, де йде війна, в самому центрі стародавнього міста, а творці шоу і музиканти радісно підіграють владі в прагненні ощасливити всіх навколо своїм сяйвом, тоді на платформу підіймається зайчик з прапором України. Який на тлі банера з питанням, зверненим до цієї самої влади виглядає не як помилка режисера. Не як жарт. Він, цей милий зайчик, провісник беркутівців, які стріляли в людей, зелених чоловічків в Криму, розірваних Донецька і Луганська (див головне фото)”, — зазначив Согомонов.

Соціальні мережі також кипіли обуренням через “карнавал” під Стіною Пам’яті полеглих захисників України.

Зокрема, Олег Сєнцов написав:

Шльопали ушльопки по Софійській площі. Те що там відбулось, дуже гарно висвітлює, що насправді відбувається в голові президента, його оточення, та їх прихильників. Попсовий шабаш з російським присмаком, обіцянки провести парад Перемоги над ворогом, за відсутності розуміння як це може статися, навіть якщо режим тиші протримається сотні років. Як же добре, що поруч з цим фальшивим світом, існує справжній, де люди, які знають ціну слів та дій, йдуть спокійними колонами в камуфльованому одязі, а люди на вулицях кажуть їм: “Дякуємо!”

Що відповіли в Офісі президента

В Офісі президента пояснили, що закон дозволяє використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора.

Пункт 9-1 статті 21 Закону України “Про авторське право і суміжні права” дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення”, – говориться у повідомленні ОП.

Окрім того, Facebook-сторінці Офісу розмістили повний відеоролик музичного попурі, в якому згідно з п. 9-1 ст. 21 закону “Про авторське право і суміжні права” під кожним фрагментом запозиченої композиції вказали посилання на автора музичного твору. 

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, 24 серпня центром столиці вдруге пройшов Марш захисників України, який організовують як альтернативу офіційному святкуванню.

Великий Київ у Google News

підписатися