Їх вже 4500. У Києві оновили Стіну Пам’яті полеглих захисників України

13:41 21.08.2020

На мурах Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві відкрили оновлену Стіну Пам’яті полеглих захисників України в російсько-українській війні. Війна триває і досі, а тому на Стіні з’являються нові обличчя. На церемонію відкриття зібралися рідні та побратими полеглих, заупокійну службу відправив Митрополит Епіфаній. 

Їх вже 4500. У Києві оновили Стіну Пам’яті полеглих захисників України Фото: Православна церква України

Про це пише 5 канал.

На стіні розміщено 4 500 світлин захисників України, що віддали своє життя у російсько-українській війні за 6 років. Нині Стіна пам’яті поповнилася новими іменами.

Починаючи від перших загиблих – до останнього хлопця, який загинув у 7-му місяці 2020-го року”, – говорить  керівник пошукової групи ГО “Цитадель”Павло Нетьосов.

Востаннє Стіну оновлювали 2018-го, а вже нещодавно світлини полеглих героїв доклеювати було ніде! Тут загиблі за Україну військовослужбовці, добровольці, додали й кількох цивільних.

Додали фото, які були раніше зниклі безвісти, але зараз вони вже є. Також додалося близько 9 волонтерів, цивільні люди”, – пояснює капелан Сергій Дмитрієв.

Дописали інформацію про героїв, а ще змінили назву Стіни. Тепер вона – Стіна пам’яті полеглих захисників, які загинули в російсько-українській війн.

“Цей наратив, він втрачається зараз у суспільстві, а людям треба нагадувати, що війна триває, ми в епіцентрі”, – розповів начальник відділу Цивільно-військового співробітництва командування сухопутних військ ЗСУ Руслан Мірошниченко, .

Заупокійну за полеглими героями відслужив предстоятель Православної церкви України Епіфаній. 

Наш обов’язок молитися і пам’ятати, і цю пам’ять передавати в наступні покоління. Дай Бог, щоб ця стіна на цьому і завершилася”, – каже Епіфаній.

Відкриття оновленої Стіни пам’яті зібрало десятки людей. Прийшли і матері загиблих, і бойові побратими.

Стіну оновлювали спільно ПЦУ, Національний військово-історичний музей, громадські організації та волонтери. Без державних коштів. Згодом тут має з’явилися термінал, який дасть змогу швидше відшукати, де саме розміщена світлина полеглого на стіні пам’яті.

Все помічено рядками, пронумеровано, помічено строками, завдяки цим координатам можна знайти людину”, – каже  керівник пошукової групи ГО “Цитадель”Павло Нетьосов.

А поки під мури Михайлівського монастиря люди приносять соняхи – сучасний символ війни на сході та Дня пам’яті захисників, який Україна відзначатиме вже 29 серпня.

стіна пам’яті

Нагадаємо, у столиці на території Міністерства оборони України відкрили Зал пам’яті захисників України, який створений в пам’ять про військовослужбовців Збройних сил України.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...