Скандальна прем’єра Олега Скрипки. Що не так з кліпом Two colors

Автор: Марія Супрун
11:58 01.03

Днями фронтмен гурту “Vоплі Vідоплясова” Олег Скрипка випустив сольний кліп на сингл “Two Colors”. Це англомовна версія відомої української пісні “Два кольори” авторства композитора Олександра Білаша та поета Дмитра Павличка. Але прем’єра викликала скандал та бурхливе обговорення кліпу на нього.

Скандальна прем’єра Олега Скрипки. Що не так з кліпом Two colors

Зокрема тому, що Олег Скрипка під час релізу згадав Дмитра Павличка, але забув про Олександра Білаша (до речі цього березня минає 90 років від дня народження митця). Про це написала у Facebook донька композитора Олеся Білаш, додавши, що авторське право було проігноровано.

“Сказати, що я вражена, не сказати нічого про мої відчуття. Крім того, що подивилася майже фільм жахів, ще й почула в ньому мелодію батька “Два кольори”. А прочитавши про новий кліп Скрипки, зрозуміла, що це він написав цей “шедевр” за мотивами геніальної поезії Дмитра Павличка. Куди ж поділося прізвище композитора Олександра Білаша? Мабуть вурдалаки з кліпу розчинили у червоно-чорних кольорах. Можливо, пан Скрипка і не знав, що музика, яку він уповні використав, належить композитору, якого ще пам’ятають в Україні та світі”, – написала Білаш.

Також вона негативно висловилася про кліп до пісні.

“У мене два суттєвих питання до виконавця та всієї команди: як бути з авторським правом і про який генетичний код йдеться в тексті до кліпу?..гадаю жоден народ такому коду не порадів би. Мені лячно за перспективу української музичної культури… “, – додала Білаш.

Сьогодні Білаш опублікувала новий пост, в якому зазначила, що після розголосу, Скрипка все ж додав до авторів в описі на YouTube прізвище її батька. Водночас, сім’я композитора не підтримує “таке осучаснення української пісні”.

Щодо кліпу. Його автором виступила українська режисерка Олена Винярська. Під відео написано, що воно “адаптує два національних кольори — червоний та чорний — до більш урбаністичного способу життя, «осучаснює» традиційний етнокод”. В коментарях до релізу Two colors думки користувачів щодо нього розділилися. Багато схвальних коментарів, як щодо синглу, так і щодо кліпу, але є і негативні.

“За естетикою він ніби злизаний з фільму жахів Френка Міллера «Місто гріхів» – знятий в моторошному червоно-чорному стилі з інфернальними образами напівоголених татуйованих дів у ковідних масках. Одна з них, у досить зрілому віці, зі слідами приналежності до певної древньої професії, напевно і символізує ту маму, що вишила синові сорочку «червоними і чорними нитками”, – пише народний артист Анатолій Матвійчук.

Ось нова робота Олега Скрипки:

Нагадаємо, відлига у столиці спричинила справжній бурулькопад, який нівечить автівки та травмує пішоходів, попри те що комунальники щодня очищають від накрижнів сотні дахів.

Великий Київ у Google News

підписатися