Скандал замість свята. Шкільний ранок скасували, бо учень відмовився співати російською

14:59 19.12.2020

У школі містечка Глухів Сумської області розгорівся мовний скандал. Першокласник відмовився співати російською мовою пісню на святі. У відповідь класний керівник повідомила, що адміністрація школи скасувала святкування для всіх дітей, щоб покарати дитину і його маму і нацькувати на них весь клас.

Скандал замість свята. Шкільний ранок скасували, бо учень відмовився співати російською

Про це повідомила у Facebook-групі «Батьки SOS» мати учня Аліса Ковальова.

Ми українська сім’я і спілкуємося виключно рідною мовою. Мій син ходить в українську школу, де навчання йде на українській мові, відповідно до Закону України. Зараз клас сина готує ранок до дня Св. Миколая, далі Новорічний ранок. Син прийшовши зі школи повідомив мені, що для цього ранку вони вчать пісню з танцем російською мовою. Я звернулася до директора нашої школи з питанням, чому так відбувається і висловила свою точку зору, що я не бажаю, щоб моя дитина в Україні, на українському святі, виконувала пісні російською мовою”, – пише жінка.

Не отримавши зрозумілої відповіді від директора школи, вона через депутата місцевої громади звернулась yсно до відділу освіти міста і звідти в телефонному режимі розмовляли з директором про виключення російської пісні з репертуару ранку.

Після цього вчителька хлопчика написала в батьківському чаті, що ранок скасовували, тому що один з батьків проти свят.

Я особисто підійшла до неї з питанням, чому скасовують ранок, і вона відповіла, що через мене, що я проти свята для дітей. І далі сказала, що взагалі не хоче зі мною спілкуватися», – ділиться мати першокласника.

Вона сприймає це як помсту з боку вчителя за бажання говорити в Україні українською мовою.

Це робиться навмисно, щоб протиставити мене всьомy класу і вказати на мене як на «відьму», яка хоче позбавити дітей свята. Думаю, що на це вплинуло ще й те, що я не заохочую корупцію в школі і не здаю ніякі фонди і не оплачую штори і подарунки вчителям», – додає дописувачка.

Згодом жінка написала у коментарях, що її виключили з батьківського чату.

Читайте також: Українські читачі вперше почали надавати перевагу україномовним книжкам

Нагадаємо, наступного року сфера обслуговування користуватиметься виключно державною мовою.

Великий Київ у Google News

підписатися