Скандал з островом та Крищенко: прокуратура вимагає скасування прав на споруди вздовж річки Дніпро

Автор: Марія Супрун
14:10 05.07.2022

Київська прокуратура в судовому порядку вимагає скасування рішень про державну реєстрацію прав на гідроспоруди площею понад 150 тис. кв. м, розташовані вздовж річки Дніпро у місті Києві, та визнання недійсними договорів купівлі-продажу цих прав.

Скандал з островом та Крищенко: прокуратура вимагає скасування прав на споруди вздовж річки Дніпро

Як розповіли в прокуратурі, у вересні 2021 року у ЗМІ широкого розголосу набула ситуація щодо незаконної реєстрації майнових прав та права власності на низку гідротехнічних споруд (причали та дамби), які розташовані уздовж парку «Наталка», на півострові «Собаче гирло», острові «Оболонський» та в межах прибережних смуг інших водних об’єктів у столиці.

Площа однієї з гідроспоруд фактично дорівнює площі самого острова «Оболонський» (14,2982 га), на якому наразі здійснюється облаштування зони відпочинку для містян за кошти місцевого бюджету.

Реагуючи на публікації в ЗМІ, прокуратура встановила факт незаконності дій щодо реєстрації прав на спірні споруди, які повинні бути передані до комунальної власності.

Зокрема, прокуратурою подано до Оболонського суду 7 позовів в інтересах територіальної громади про скасування держреєстрації прав на вказане майно та визнання недійсними договорів купівлі-продажу цих прав на споруди.

Нагадаємо, раніше у розслідуванні “Схем” зазначалось, що низка причалів і дамб на Дніпрі та Оболонський острів перейшли у приватні руки столичного юриста-бізнесмена Костянтина Бойка завдяки листу з Нацполіції. “Схеми” виявили зв’язки Бойка, які ведуть до колишнього керівника київських поліцейських – Андрія Крищенка.

Крищенко тоді сказав “законів України не порушував і до припущень, які прозвучали на його адресу, не причетний”. А міська влада заявила, що всі острови Києва знаходяться у власності громади столиці, ніколи не передавалися у приватну власність і передаватися не можуть, згідно із законом.

Великий Київ у Google News

підписатися