Сімейні умови та сучасна медицина: у Києві планують створити Центр соціальної підтримки дітей та сім’ї

Автор: Микита Мухомор
12:23 04.02

У столиці планують створити Центр соціальної підтримки дітей та сім’ї на базі будинку дитини ім. М. М. Городецького. Це той крок, на який повинна піти міська влада у зв’язку з реформуванням системи догляду за дітьми-сиротами.

Сімейні умови та сучасна медицина: у Києві планують створити Центр соціальної підтримки дітей та сім’ї

Як пояснила заступниця голови КМДА Марина Хонда, заклад буде створено на частині матеріально-технічної бази будинку дитини ім. М М. Городецького. В новому Центрі зможуть перебувати одночасно до 120 дітей. 

Вона нагадала, що наразі частина дітей, позбавлених батьківського піклування, знаходиться у дитбудинках системи охорони здоров’я, а частина – в дитбудинках системи освіти.

Нині ж відбувається реформування системи охорони здоров’я, в рамках якого буде переформатовано заклади “Берізка” та ім. М. М. Городецького, у яких на даний момент перебувають 105 дітей. У зв’язку з цим діти, які не потребують паліативної допомоги, діти-сироти, а також діти з інвалідністю не зможуть знаходитись у цих закладах  більше 45 днів.

 Саме для таких дітей ми і створюємо цей Центр. Це не інтернат, як багатьом може здатися на перший погляд, а заклад, у якому будуть створені умови виховання, наближені до сімейних та забезпечено більш кваліфіковане медичне обслуговування. Він повністю відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів № 834», – зазначила Марина Хонда.

Вона також додала, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, після набуття такого статусу, можуть бути влаштовані до малих групових будинків, патронатних родин та інших форм виховання, наближених до сімейних.

До речі, реабілітаційний центр для осіб з інвалідністю у Дніпровському районі теж збираються розширяти. Після завершення робіт Центр зможе покрити потребу району практично повністю.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...