Схуднення – це не 2 тижнів тортур і далі життя без жиру: чому швидке схуднення – це шкідливо

Автор: Любава Лисичкіна
06:30 28.02

Скоро весна, а там і літо. Тож чимало людей хочуть виглядати привабливо, але не мають часу/натхнення/дисципліни йти до спортзалу, обираючи дієти.

Схуднення – це не 2 тижнів тортур і далі життя без жиру: чому швидке схуднення – це шкідливо

Про це розповілалікар-терапевт, ендокринолог Вікторія Радостна.

З приходом літа всі мають бажання за два тижні скинути 10 кг, а краще 15 кг, але багато хто не задумується чим можуть закінчитися для вашого організму ці надмірні обмеження.

Тож лікарка говорить про 5 причин не робити важких дієт.

1. Звісно на перше місце поставимо найбільший для вас аргумент, після різко зниження ваги, ваш організм так само різко буде її повертати. Все життя сидіти на салатах і гречці ви не зможете, а як повернетесь до більш різноманітного харчування, організм почне після такого стресу накопичувати.

2. Стан шкіри та здоров’я в цілому. Кожного дня нашому організму для того, щоб утворювати гормони, енергію та відбувались сотні біохімічних процесів – необхідні різноманітні мікро та макронутрієнти (білки/жири/вуглеводи), не отримуючи їх – кожна з цих ланок буде страждати.
 
3. Утворення каменів у жовчному міхурі. Швидке схуднення веде до утворення каменів в жовчному міхурі в 30% випадків.

4. Метаболічна адаптація. Якщо ви відразу своє схуднення починаєте зі стресу (голод – то стрес) ви можете викликати ефект «збереження» ваги та в подальшому проблеми зі схудненням. Ваша вага не буде ніяк реагувати вже на ваші «голодні питки», а можливо навіть буде + на вагах.

5. Високий кортизол та його наслідки. Кортизол – це гормон стресу, а стрес для організму це не тільки зовнішній вплив на нього, а також внутрішній, надмірний дефіцит – це є стрес. Наслідки високого кортизолу на організм можете почитати в інтернеті.

“В тиждень є нормою зниження ваги до 1 кг. Це те зниження яке проходить без стресу для організму та без ризиків для вашої ваги в майбутньому. Який обрати шлях – вам вирішувати. Але схуднення – це не 2 тижнів тортур і далі життя без жиру, це щоденна праця”, – говорить Радостна.

До слова, війна і стрес диктують свої правила в харчовій поведінці: що їсти, щоб впоратися із тривогою і бути здоровими.

Великий Київ у Google News

підписатися