Штам Delta: заразитися можна миттєво, “чіпляється” за 5-10 секунд

Автор: Любава Лисичкіна
20:40 24.06

Передача вірусу може статися навіть після нетривалого перебування поруч з хворим. Поширюється так легко, що людина заразила незнайомця, просто проходячи повз нього.

Штам Delta: заразитися можна миттєво, “чіпляється” за 5-10 секунд

Відповідну інформацію оприлюднило  ABC News з посиланням на австралійських вірусологів.

Експерти кажуть, що варіант Delta, як видається, є більш передавальним для всіх вікових груп, включаючи дітей. А поширюється так легко, що людина в Сіднеї заразила незнайомця, просто проходячи повз нього на вулиці.

Лікарка  Керрі Чант розповіла виданню, що штам коронавірусу, вперше зареєстрований в Індії, може передаватися буквально за мить. У такий спосіб були заражені дві людини, які перебували на відстані у 20 метрів.

“Ми не змогли побачити точну точку перетину  двох випадків інфікування коронавірусом “Delta ” – ред.), але ми знаємо, що люди знаходились на відстані 20 метрів  один від одного, перебуваючи на різних майданчиках одночасно або в цій зоні, тому ми підозрюємо, що вони таки перетнулися”, – розповіла  Чант.

Як відомо, в Україні 23 червня зафіксовано два випадки COVID-19, викликані штамом Delta/ “Дельта”.

В РНБО обговорили заходи боротьби з розповсюдженням “індійського” штаму в Україні, які після затвердження відправлять на розгляд уряду. Щоб не допустити поширення індійського штаму,  було прийняте рішення про запровадження певних карантинних норм.   Зокрема, прибулих із країн зі спалахом штаму “Дельта” очікують додаткові карантинні обмеження (ПЕРЕЛІК КРАЇН).

Наразі МЗС рекомендує утриматися від поїздок до країн зі спалахом штаму «Дельта». До переліку країн з найбільшим спалахом зазначеного різновиду COVID-19 увійшли: Індія, Велика Британія, Португалія та Російська Федерація.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...