Один з найнебезпечніших штамів коронавірусу “Дельта” вже в Україні

Автор: Марія Супрун
17:27 23.06

Один з найнебезпечніших на даний час штамів коронавірусу “Дельта”, який з’явився в Індії, вже зафіксували в Україні.

Один з найнебезпечніших штамів коронавірусу “Дельта” вже в Україні

Про це повідомив секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данилов в інтерв’ю ТСН.

За його словами, вже є два випадки – це мати 66 років і дитина – 16 років. Вони нещодавно повернулися з Росії. Вже в Україні захворіли і їм провели тести. Вони госпіталізовані в Олександрівську лікарню, їх стан стабільний.

В нас є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, 2 приватних і 2 державних. Немає саме тестів, які виявляють індійський штам, ми звернулися до ВООЗ”, – зазначив Данилов.

Щоб не допустити поширення індійського штаму, сьогодні зібрався Апарат РНБО. Там не виключають, що може бути повністю зупинено сполучення з деякими країнами, тому що це дуже небезпечно.

Наразі МЗС рекомендує утриматися від поїздок до країн зі спалахом штаму «Дельта». До переліку країн з найбільшим спалахом зазначеного різновиду COVID-19 увійшли: Індія, Велика Британія, Португалія та Російська Федерація.

Українцям, які наразі знаходяться у цих країнах, необхідно дотримуватися протиепідемічних вимог представників компетентних органів країни перебування. Також у МЗС не виключають, що громадян, які прибуватимуть із країн стрімкого поширення штаму «Дельта», очікують додаткові карантинні обмеження після прибуття в Україну.

Зазначимо, за даними медиків «Дельта» в 1,6 рази заразніше – штам вдвічі підвищує ризики госпіталізації і в півтора рази частіше призводить до реанімації хворих. Захиститися від нього можна завдяки вакцинації.

Нагадаємо, через “Дельту” “Європейська солідарність” вимагає припинити пасажирське сполучення з Росією і закрити кордон.

Великий Київ у Google News

підписатися