Щогодини в Україні помирає 10 людей від онко: лікарка дала рецепт салату від раку

Автор: Любава Лисичкіна
23:18 28.05

Онкологічні захворювання – на другому місці після серцево-судинних, щороку забирають життя 90 тисяч українців, 35% з яких є у працездатному віці. У кожного третього чоловіка, та кожної п’ятої жінки діагностуються ракові захворювання. Понад 75% смертей зумовлені неправильним харчуванням та водою!

Щогодини в Україні помирає 10 людей від онко: лікарка дала рецепт салату від раку Фото: ілюстративне

Щогодини в Україні реєструється понад 20 нових випадків захворювань на рак, а помирає 10 людей, зауважила лікарка-дієтолог Оксана Скиталінська. 

 Харчування є одним із найвагоміших факторів не лише у профілактиці, але і в лікуванні раку. Ось що потрібно змінити в харчуванні для профілактики раку, говорить лікарка:

Переглянути розмір порцій. Переїдання спричинює надмірне утворення жиру в організмі. Жирова тканина виробляє молекули запалення, які циркулюють в організмі й створюють сприятливий фон для мутацій клітин, стимулює посилений ріст ракових клітин. 

Зменшити споживання насичених жирів та копченостей (смажена їжа, ковбасно-сосисочні вироби, кондитерські, особливо ті, що містять маргарин та креми). В копченостях є шкідливі речовини, які ослаблюють здатність печінки до детоксикації.

Включити в раціон протизапальні жири. Зменшити вживання соняшникової, кукурудзяної, соєву олії на мононенасичені (оливкова олія) та омега-3 жири (риб’ячий жир, лляне насіння, волоські горіхи). Олії, багаті омега-6 та омега-9 жирами, до яких відносяться соняшникова, кукурудзяна та соєва, спричинюють тихі запалення в організмі. Денна норма споживання олій – 1 столова ложка

Обмежити вживання алкоголю. 

Вживати 4-5 порцій овочів, фруктів, ягід щодня. Кращий фрукт — овоч. Їжа на 75% повинна бути рослинного характеру. Прийом овочів та фруктів скорочує ризик розвитку раку майже у 2 рази раку молочної залози, сечового міхура, простати, легенів. Рослинна їжа є джерелом вітамінів, мінералів та так званих фітохімічних речовин, які мають антимутагенні властивості (запобігають злоякісному переродженню клітин), антиканцерогенні (запобігають поділу ракових клітин), імуномоделюючі (підвищують імунний контроль організму над розвитком раку).

Вживати продукти, багаті селеном (пшеничні та вівсяні висівки, часник, горіхи, печінка, дріжджі). Селен сприяє зміцненню імунітету, захищає мембрани та ДНК клітин від злоякісних перероджень.

Споживати білкові продукти високої біологічної цінності. Амінокислоти, з яких, як із цеглинок, складаються білкові продукти, є будівельним матеріалом; для утворення імунних клітин. Імунна система – це потужний орган контролю за виявленням та знищенням ракових клітин, які в нашому організмі утворюються щодня. До таких білкових продуктів відносяться яйця (зварені нам’яко або паровий омлет), кисломолочні продукти (а також молочна сироватка), риба, нежирна птиця, бобові (сочевиця, турецький горох, квасоля, боби).

Раз в тиждень рекомендовано вживати невелику порцію печінки, яка є джерелом особливо цінного амінокислотного комплексу – глутатіону, який підвищує детоксикаційну функцію печінки, і, відповідно, антираковий захист. 

Після 40 років обмежити споживання червоного м’яса (до 1 разу в тиждень). Склад їжі має бути максимально різноманітним: овочеві та фруктово- ягідні суміші, 2/3 повинно бути у сирому, 1/3 – у паровому, тушкованому, запеченому виді.

” Щодня вживати 1 склянку зеленого чаю. Любителям кави – до 2 чашок натуральної. Пити чисту воду.  Менше вживати цукру (рак любить; солодке…на жаль)”, – зазначає лікарка.

Протираковий салат:

  • Капуста білокачанна — 1/4 малої головки
  • Капуста червонокачанна 1/4 малої головки
  • Сирий буряк — 1 малий
  • Сира морква 1 мала
  • Квашена капуста — 1 столова ложка
  • Ягоди журавлини 1 ст ложка
  • Фіолетова цибуля — 1 маленька головка
  • Оливкова олія — 1 столова ложка
  • Сіль за смаком

Великий Київ у Google News

підписатися