Щоб не замерзли, як квартири від Укрбуду, Аркади та Київміськбуду – проекти забудовників поставлять на єдиний облік

Автор: Оксана Тупальська
15:53 31.01

Кожну квартиру, яку зводять у новобудовах, планують поставити на єдиний облік зі звітуванням забудовників.

Щоб не замерзли, як квартири від Укрбуду, Аркади та Київміськбуду – проекти забудовників поставлять на єдиний облік
Світлодіодне освітлення

Інвентаризицією квартир займеться Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури. Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«На прикладі столиці маємо купу показових кейсів: спочатку сумнозвісні будинки Войцеховського, потім Укрбуд, Аркада, тепер Київміськбуд. Це десятки тисяч українських родин, які досі не отримали ключів від своєї домівки. Потрібно шукати можливі шляхи вирішення цих викликів по всій країні, а також зміцнювати законодавство в будівельній сфері, щоб унеможливити повторення подібних ситуацій», – сказала Шуляк.

Відтепер усі забудовники зобов’язані реєструвати спеціальні майнові права на свої об’єкти у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Для цього мають зареєструвати кожну квартиру як складову частину будинку в Єдиній державній електронній системі в сфері будівництва.

Якщо забудовник попередньо не отримав технічні умови, містобудівні умови та обмеження, не вніс дані на проектування, проектну документацію з ідентифікатором та експертний звіт, онлайн-система реєстрацію не пропустить.

Також в системі обов’язково має бути затверджена проєктна документація, а також документ, що дає право на виконання будівельних робіт.

Читайте також: Ціни на квартири у Києві в січні – детальна статистика за районами та масивами

Раніше “ВК” розповідав, що Державний Укрексімбанк виставиляв на аукціон недобудований комплекс Sky Towers на Берестейському проспекті в Києві. 

Також інвестори, які вклали майже всю суму вартості в квартири, які зводить «Київміськбуд» не певні, чи дочекаються свого майна. Забудовник поринув у безпробудну кризу. 20 тисяч людей отримають квартири, якщо завершення їх будівництва профінансують з і так дірявого під час війни бюджету Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися