Що змінилося для українців з 1 жовтня: штрафи для водіїв і призов до армії

13:30 01.10.2020

З початку жовтня в Україні почала діяти низка нововведень. Зокрема, з обігу виводять 25 копійок та старі банкноти, стартує осінній призов, а водіям потрібно вмикати фари за межами населених пунктів. Розповімо більш детально.

Що змінилося для українців з 1 жовтня: штрафи для водіїв і призов до армії

Осінній призов

Так, в Україні сьогодні, 1 жовтня, розпочався осінній призов на строкову службу до армії, який триватиме до кінця грудня 2020 року. До лав Збройних сил, Національної гвардії та прикордонних військ планують призвати понад 13 570 осіб, із них до:

  • ЗСУ – 7500 осіб;
  • Нацгвардії – 4970 осіб;
  • Держприкордонслужби – 500 осіб;
  • Держспецтрансслужби – 600 осіб.

Найбільшу кількість призовників очікують у Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Львівській областях та місті Київ, де вже створено міську комісію з проведення чергового призову громадян.

З жовтня також запрацює закон, що передбачає введення нових військових рангів. 

Виведення монет та старих банкнот

Крім того, з 1 жовтня з обігу виводять монети номіналом у 25 копійок зразку до 2003 року, та паперові банкноти 1 і 2 грн та монети 1 гривня зразка 1996 року — українці більше не можуть ними розраховуватися. 

Проте до 30 вересня 2021 року їх можна здати у всі банки, а до 30 вересня 2023 року — у Нацбанк та чотири уповноважені банки: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ. Потім монети утилізують.

Включення фар на заміських дорогах

Також, з 1 жовтня до 1 травня водії мають включати денні ходові вогні або ближнє світло фар в будь-який час доби поза населеним пунктом. У зв’язку з скороченням світлового дня та погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху.

Невиконання цієї вимоги є порушенням вимог ПДР, яке для поліцейського є підставою зупинити автомобіль і перевірити наявні документи. За невключений ближній водіям загрожує штраф на суму від 425 до 510 грн.

Що ще в жовтні?

Не забувайте, що годинники потрібно буде перевести назад в ніч з 24 на 25 жовтня. О 4:00 ранку мають бути переведені стрілки на 3:00.

Також 25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори.

Читайте також: Кабмін переніс три робочих дні у 2021 році: скільки відпочиватимуть українці

Великий Київ у Google News

підписатися