Що таке “білий квиток” та чи можуть з ним мобілізувати – пояснення юриста

Автор: Галина Ворона
04:34 17.06.2023

У мирний час особи з “білим квитком” в армії не служать, однак під час воєнного стану діють інші правила.

Що таке “білий квиток” та чи можуть з ним мобілізувати – пояснення юриста
Світлодіодне освітлення

Які саме та що взагалі означає термін “білий квиток” — про це розповів в ексклюзивному коментарі Новини.LIVE адвокат Ігор Ясько, керуючий партнер юридичної компанії Winner.

За його словами, у законодавстві немає терміну “білий квиток” – це умовна назва, яка охоплює аж три категорії громадян.

“Перша категорія — це обмежено придатні до військової служби, друга — непридатні до військової служби у мирний час, але обмежено придатні у воєнний час і третя — непридатні до військової служби, зняті з військового обліку”, — пояснив він.

Категорія визначається під час огляду ВЛК на підставі захворювань, зазначених у Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України.

Зняті з військового обліку автоматично звільняються від мобілізації, але з рештою категорій власників “білого квитка” справа інакша.

“Обмежено придатних і не виключених з обліку можуть мобілізувати, але не у високомобільні десантні війська, плавсклад, морську піхоту, спецспоруди. Вони можуть служити у частинах забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах — тобто виконувати передусім небойові завдання. Деталі про те, які види діяльності рекомендовані, а які заборонені, зазначаються у висновку ВЛК“, — пояснив юрист.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть вручити повістку за кордоном

Нагадаємо, раніше юрист пояснив, коли можна відмовитись від вручення повістки.

Великий Київ у Google News

підписатися