Що сталося з опорами на Шулявському мосту – пояснення інженера

20:44 16.12.2020

У Києві на Шулявському шляхопроводі обвалились три опори освітлення. Міст після повної реконструкції відкрили у грудні минулого року, а вартість проєкту за час реконструкції зросла з 598,5 млн до 1 млрд 726 млн грн. Що ж сталося з опорами?

Що сталося з опорами на Шулявському мосту – пояснення інженера

Ймовірну причину обвалу опор на Шулявському мосту назвав інженер-проектувальник, блогер-урбаніст Дмитро Макагон.

За його словами, судячи з фото, які раніше оприлюднив урбаніст Віталій Селик, поганий сам вузол кріплення. Туди потрапила вода, замерзла між пластинами де кріпляться стовпи ліхтарів до мосту. Внаслідок розширення виник чималий тиск. Очевидно, що така ситуація пов’язана саме з помилкою, а не якоюсь аномалією. Це перш за все погане рішення та виконання.

Також він відкинув припущення, що через гонитву швидкого відкриття ге витримувались регламенти будівельних робіт, необхідні для того, щоб бетон набрав міцність.

“Сьогоднішня ситуація з цим не може бути пов’язана: якби там були проблеми з бетоном, ми б побачили інші наслідки, відірвані шматки бетону. Тут проблема саме у поганому вузлі. Чи то виконання не за проєктом, чи сам проєкт поганий”, – зазначив інженер.

Нагадаємо, 15 грудня близько 14:00-15:00 впали три опори освітлення в районі транспортної розв’язки на Шулявському шляхопроводі в напрямку вулиць Гетьмана та Довженка. Мер Києва одразу відреагував на подію та сказав, що причини аварії встановлюють правоохоронці.

Момент епічного падіння ліхтарів потрапив на відео. Пошкоджено 9 авто – хто відшкодує.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин