Що приховували засекречені кадри німецького пропагандиста Йоханнеса Халє про трагедію Бабиного Яру – фото

Автор: Оксана Тупальська
19:53 19.03

Йоганнес Халє (Геле) німецький військовий фотограф, який служив у військах пропаганди вермахту під час Другої світової війни і залишив фотосвідоцтва Голокосту на землях України. Світлини, які він зробив, довго були засекреченими, аби приховати воєнні злочини.

Що приховували засекречені кадри німецького пропагандиста Йоханнеса Халє про трагедію Бабиного Яру – фото
Світлодіодне освітлення

В кінці війни американські війська конфіскували кілька вантажівок з матеріалами німецьких пропагандистських підрозділів. У 1962 році американці передали матеріал у Федеральний архів Німеччини в Кобленці. Серед них були плівки Геле, зроблені 1 жовтня 1941 року в Києві.

Частину плівок пропагандист тримав у себе вдома. Однак після його смерті жінка продала їх  журналістові Гансу Георгу Шульцу. Чорно-білі копії цих світлин були використані як доказ Франкфуртської прокуратурою в 1961 році і пізніше зникли з архіву. 

На фотографіях – тіла людей, вбитих у Києві, які лежать на вулицях, радянські військовополонені з лопатами.

У 1991-1922 роках ксерокопії цих світлин потрапили до установ Києва – їх надіслали люди, що мешкали в США. Такі ж ксерокопії від приватних осіб тоді ж потрапили до Музею історії Києва. Розкриттю правди про події посприяв тоді і посол Німеччини в Україні д-р Ебергард Гайкен. 

Вашингтонський музей Голокосту, посилаючись на авторитет д-ра Андрія Ангріка, дослідника з Гамбурзького інституту соціальних досліджень, підтвердив, що автором світлин був німецький військовий фотограф Йоганнес Хелле. Він перебував на службі в РК (Рropaganda Кommando) 637, що входила до складу 6-ї німецької армії, яка здобула перемогу в битві за столицю України восени 1941 р. і зайняла Київ.

Раніше “ВК” розповідав, що фільм українського режисера Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст» показали на Каннському фестивалі у програмі “Спеціальні покази” 11 липня 2021 року. 

Великий Київ у Google News

підписатися