Про це повідомляють земляки композитора із Вінницької ОДА.
Як розповіла директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель, яка займається цим питанням, підготовка проходитиме у три етапи.
Спершу мелодію планують внести до Місцевого переліку нематеріальної культурної спадщини (до червня 2021 року), потім — до Національного переліку (до жовтня 2021 року). Далі “Щедрик” вже має потрапити до Списку нематеріальної культурної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО.
“Щедрик” — всесвітньо відомий твір для хору українського композитора Миколи Леонтовича, який був створений на початку ХХ століття. У 1936 році популярний американський композитор українського походження Петро Вільговський написав низку англійських текстів до композиції “Щедрик”, і його англомовна версія, відома як “Дзвінка колядка, Колядка дзвонів” (Carol of the Bells) стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.
100 років тому текст української щедрівки також переклали французькою, фламандською та іспанською мовами.
Пропонуємо вам послухати “Щедрик” у виконанні хору хлопчиків, які в 2018 році заспівали твір Леонтовича в резиденції британських монархів – у Віндзорському замку в Англії.
Читайте також: “Хоч щось у них виходить добре” – поліцейські виконали “Щедрика”
Нагадаємо, Міністерство культури збирається включити до культурної спадщини ЮНЕСКО… український борщ. Також у цей перелік можуть потрапити об’єкти зони відчуження, а от Лавру – навпаки – можуть виключити зі списку ЮНЕСКО.