Про це повідомляє проєкт “Мапа Реновації” на Facebook.
Попри те, що роботи вже ведуться, забудовник працює з порушеннями, а саме: відсутній будівельний паркан та інформаційний стенд.
Крім того, не відомо, чи є у забудовника дозволи від Міністерства культури та Департаменту охорони культурної спадщини.
Про будівлю
Особняк Барбана – “рідкісний зразок одноповерхового житла середнього класу із цегляним декором. Будинки такої поверховості та типології слід було б занести в «червону книгу», настільки мало їх до сьогодні залишилось”.
Будинок був збудований наприкінці XIX століття, спочатку належав Олександру Барбану, потім – дворянину І. Гореславському. В 1910 році будинок купив провізор Вячеслав Геращеневський. Він тримав аптеку на Хрещатику та був казначеєм відомої Київської аптечної спільноти на чолі з Адамом Марцинчиком. Після революції особняк націоналізували. В 1944-45 році в особняку проживала сім’я Корнійчука-Василевської.
У 2015 році Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень пропонував внести цей будинок до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. В обґрунтуванні зазначали: “Рідкісний взірець 1-поверхового садибного будинку. Прикрашений вишуканим неокласичним декором — русти, лиштви, складний карниз. Цінна пам’ятка культурного надбання міста Києва”,
– пишуть у “Мапі Реновації”.
Зараз кияни займаються постійним моніторингом стану будівлі.
Додамо, що один із історичних особняків в Києві, особняк Баккалинського, отримав охоронний статус і тому є шанси, що його не знесуть.