Заяву Мінкульт опублікував у Facebook.
“Рештки пам’ятника учасникам більшовицького жовтневого повстання 1917 року проти Української Центральної Ради жодним чином не прив’язані до конкретних місць поховання. Наразі невідомо навіть, чи взагалі лишилися на території Маріїнського парку будь-які поховання. Оскільки і радянською владою, протягом її існування, і німецькими окупантами під час Другої світової війни на території парку проводилися роботи з «благоустрою»”, – йдеться у заяві.
У відомстві запевняють, що КМДА надали всі дозволи.
Аби уникнути маніпуляцій, депутат Київради від фракції “Європейська Солідарність” і профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів пояснив ситуацію щодо сцени на площі Конституції, навпроти Маріїнського палацу.
За його словами, пам’ятний знак, що знаходиться над похованнями, НЕ внесений до держреєстру і відповідно НЕ є пам’яткою місцевого чи державного значення. Але, поруч знаходяться братські поховання, занесені до реєстру нерухомих пам’яток.
“І ще декілька слів про пам’ятний знак: днями КМДА за ініціативи Мінкульту та Українського інституту національної пам’яті розробили розпорядження щодо демонтажу постаменту та встановлення нової інформаційної таблиці на його місці. Цей пам’ятний знак потрібно привести у відповідність до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Однак, розпорядження ще не пройшло всіх погоджень та не підписане міським головою”, – написав Прокопів.
Нагадаємо, сцену до святкування Дня Незалежності почали монтувати просто на пам’ятному знаку загиблих учасників революції 1917-1921 років.