СБУ викрила та затримала російських агентів у Торгово-промисловій палаті та Кабміні

11:12 21.06

Служба безпеки викрила російських агентів в органах української влади. Серед затриманих – завідувач відділу секретаріату Кабінету міністрів і керівник однієї з дирекцій Торгово-промислової палати.

СБУ викрила та затримала російських агентів у Торгово-промисловій палаті та Кабміні

Про це 21 травня повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію, результатом якої стало затримання у Києві завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП.

Ці посадовці “передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців“.

За словами Дехтяренка, російські куратори платили своїм агентам за інформацію від двох до 15 тисяч доларів за одне завдання. Суми залежали від рівня таємності та важливості зібраних даних. Як встановила СБУ, урядовця завербували кадрові співробітники ФСБ ще у 2012 році під час його подорожі в Росію.

З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці. Для передачі файлів домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм “зв’язковим” – одним із працівників Торгово-промислової палати. “Зв’язківця” теж завербували у Москві співробітники 5-ой служби ФСБ. Свій інструктаж співробітник ТПП отримував згодом у тимчасово окупованому Сімферополі“, – повідомив речник української спецслужби.

СБУ ідентифікувала одного з тих, хто готував “українського агента”. Ним виявився представник 5-ої служби ФСБ Юрій Водолазкій.

Схема передачі розвідданих працювала таким чином: урядовець передавав їх “зв’язківцю” з ТПП, а той – далі в Росію через зашифровані канали зв’язку. “Винагороду” зв’язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони відбувалися в Криму чи у третіх країнах. Зазвичай ФСБ платила йому за двох, вже в Києві він розподіляв гроші. Паралельно він займався підбором інших “кандидатів” для вербування.

Слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру в державній зраді. Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Спецслужба також оприлюднила відео, на якому два чоловіки зізнаються в роботі на російських окупантів.

Так, зв’язківець з ТПП отримав за свої “послуги” 33 тисячі дол., а його “колега” з уряду – 27 тисяч.

Читайте також: Помічника народного депутата України зловили на шпигунстві для Росії

Великий Київ у Google News

підписатися