СБУ повідомила, хто стоїть за хвилею псевдомінувань

Автор: Володимир Хлєбников
16:39 21.01.2022

Російські спецслужби активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури задля дестабілізації ситуації в Україні. Кількість таких повідомлень стрімко зросла протягом останніх місяців.

СБУ повідомила, хто стоїть за хвилею псевдомінувань
Світлодіодне освітлення

Про це 21 січня заявив пресцентр Служби безпеки України.

В українській спецслужбі зазначили, що впродовж 2021 року було зафіксовано понад 1100 свідомо неправдивих анонімних повідомлень, однак з початку 2022 року їх вже надійшло понад 300. Наразі жодне з цих анонімних повідомлень не підтвердилося.

Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо чітко це усвідомлювати.

За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця всі можливі наслідки“, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В СБУ розповіли, звідки найчастіше аноніми повідомляють про “мінування”

В СБУ пояснили, що зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. Утім, вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслано користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

В СБУ нагадали, що “анонімні терористи” будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) карається позбавленням волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок – від 4 до 8 років;
  • ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) у разі загрози вчинення вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров’я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна, за повторний такий прояв – від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Окремо звертаємось до представників ЗМІ з проханням приділяти особливу увагу перевірці інформації про мінування, аби такі публікації не грали на руку ворожим спецслужбам“, – додали в СБУ.

Як писав “ВК”, 21 січня на електронну пошту Служби безпеки України надійшло повідомлення про замінування усіх шкіл у столиці. Згодом аналогічне повідомлення отримали навчальні заклади в Броварах.

Читайте також: Поліція отримала інформацію про чергове замінування “Борисполя” та “Жулян”

Великий Київ у Google News

підписатися