Ризикують втратити ліцензію: за напад проректора на студентку, що критикувала російську мову, виш може втратити право навчати

Автор: Оксана Тупальська
15:35 24.05.2023

До Київської Академії прикладних мистецтв прийде перевірка дотримання умов ліцензії на здійснення освітньої діяльності, якщо будуть підтвердження, що закон про мову порушувався систематично. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Як відомо, студентка вишу заявила, що перший проректор КАПМ Олександр Лубянський публічно розкритикував студентку, яка зробила зауваження, коли той спілкувався на роботі російською мовою.

Ризикують втратити ліцензію: за напад проректора на студентку, що критикувала російську мову, виш може втратити право навчати

“Чекаємо відповіді ректорки вищезазначеного навчального закладу пані Світлани Лубянської, її пояснень щодо порушення в освітньому закладі вимог щодо обов’язкового застосування державної мови, пояснень самого першого проректора Олександра Лубянського, копії документів, що підтверджують рівень володіння ним державною мовою тощо. За результатами держконтролю буде прийматися рішення щодо застосування санкцій відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – розповів Уповноважений.

Кремінь додав, що демонстративне нехтування нормами законодавства про державну мову може свідчити про на неналежну організацію освітнього процесу.

«Можуть виникнути підстави для звернення до Міністра освіти і науки стосовно необхідності проведення заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання приватним навчальним закладом вимог ліцензійних умов на здійснення освітньої діяльності”, – додав він.

Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова відповідно до ч.1 ст. 21 Закону України «Про державну мову», а також ч.1 ст. 48 Закону України «Про вищу освіту».

Тим часом, у міністерстві освіти та науки на запит «Великого Києва» відповіли, що правління діяльністю закладу вищої освіти здійснює його керівник, і саме він контролює якість роботи педагогічних працівників та призначає їх чи звільняє з посади. Тобто йдеться про колишню дружину першого проректора Світлану Лубянську.

Про те, що подруги не є в шлюбі в коментарі ТСН повідомили співробітники вишу – Лубянські начебто розлучилися, бо не знайшли порозуміння в родині  через мовний скандал на роботі.

Рішення про розлучення не спонукало колишнє подружжя змінити місце роботи. На відміну від студентки, яка була змушена забрати документи з навчального закладу та виїхати до міста, звідки прибула вчитися в столицю.

«Лубянський запитав: хто проти, аби я говорив російською? Марічка підняла руку. Реакцію педагога можна почути на записах. Оскільки більшість лекцій у виші також російською, Марія була змушена забрати документи і повернутись до Львова. Так, це вже після повномасштабного вторгнення та офіційної позиції кремля про деукраїнізацію України»», – розповіла одногрупниця студентки, що постраждала від проросійського викладача.

Після оприлюднення подробиць скандалу, був поширений такий мем про проректора:

Нагадаємо, Лубянський спершу сказав студентці “не спекулювати українською мовою”, потім почав принижувати та вигнав з аудиторії. “Я тебя виставлю просто, потому что ты мне мешаешь проводить сборы. Ты зрозуміла це!? Вийди отсюда, звільни зал”, — процитувала однокурсниця слова проректора.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин