Ринок праці у жовтні: кількість безробітних за місяць знизилась, за рік – зросла втричі

18:36 19.10.2020

Станом на 15 жовтня 2020 року у Києві зареєстровано 24 334 безробітних. Це менш ніж на тисячу менше у порівнянні з минулим місяцем та втричі більше, ніж на ту саму дату минулого року. При цьому рівень зайнятості населення віком від 15 до 70 років у Києві – найвищий серед регіонів держави, хоча й дещо знизився порівняно з минулим роком. Водночас в столиці один з найнижчих рівнів безробіття.

Ринок праці у жовтні: кількість безробітних за місяць знизилась, за рік – зросла втричі

Як повідомляє Київський міський центр зайнятості, станом на 15 жовтня 2020 року у Києві зареєстровано 24 334 безробітних. Торік цю саму дату цифра була майже втричі менша – 8358 осіб.

При цьому у центрі зазначають, що все рівно рівень зайнятості населення віком від 15 до 70 років у Києві – найвищий серед регіонів держави, хоча й дещо знизився порівняно з минулим роком – з 63 до 62,1 відсотка (по Україні – 56,7%). Водночас в столиці один з найнижчих рівнів безробіття (за методологією МОП) – 6,6% (по Україні – 9,2%).

За дев’ять місяців 2020 року нам вдалося забезпечити роботою 10 тис. громадян. Причому, якщо на початку цього періоду, у квітні, працевлаштованих було лише 305 осіб, то через півроку, у вересні, ця цифра зросла більш, ніж у 6 разів – до 1890 громадян. Водночас, кількість поданих роботодавцями до служби зайнятості вакансій за цей час зросла майже вдвічі”, – зауважив директор КМЦЗ Віктор Білич.

За його словами, з числа колишніх безробітних 27% знайшли роботу в оптовій та роздрібній торгівлі, сфері ремонтних послуг. Кожен десятий працевлаштувався на підприємствах переробної промисловості, 9% – у сфері фінансової та страхової діяльності; 8% – в державному управлінні й обороні.

Якщо виокремити період карантину – з 12 березня по 1 жовтня 2020 року і порівняти його з таким самим періодом минулого року, то побачимо тенденцію: кількість зареєстрованих безробітних у 2020 році зросла втричі (відповідно, 10 тис. у 2019-му і 30,5 тисячі – у 2020-му, тоді як обсяги працевлаштування зменшилися лише на чверть 10,2 тис. осіб у 2019-му і 7,3 тис. – у 2020-му. Тобто, незважаючи на збільшення у кілька разів обсягів вивільнення працівників і, відповідно, зростання обсягів реєстрації безробітних у цьому році, кількість працевлаштованих практично не зменшилась”, – підкреслив очільник КМЦЗ.  

З початку року з Київським міським центром зайнятості співпрацювали 11,4 тис. роботодавців. У базі даних столичної служби зайнятості за цей час було 54,3 тис. вакансій. За видами економічної діяльності кожна шоста вакансія – в оптовій і роздрібній торгівлі, 13% – у сфері державного управління й оборони, 12% – на транспорті, 11% – у сфері адміністративного обслуговування та на підприємствах переробної промисловості.

Читайте також: Рейтинг найбільш оплачуваних вакансій у Києві (СПИСОК)

Нагадаємо, у вересні у столиці було понад 25 тисяч безробітних. Це також втричі більше, ніж торік. Раніше ми розповідали, як отримати допомогу, якщо ви втратили роботу під час карантину.

Читайте також: “Слуга народу” Третьякова заявила, що безробітні народжують дітей “дуже низької якості” 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...