Руїни і гниль. Як сьогодні виглядає легендарний і могутній “Електронмаш” (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
19:48 01.02

Завод «Електронмаш”, який був лідером з виробництва електронно-обчислювальних машин, а його штат до 1970 року налічував понад десяти тисяч чоловік, наразі являє собою сумне видовидовище. Колишній гігант серед підприємств сьогодні – це напівпорожні стіни.

Руїни і гниль. Як сьогодні виглядає легендарний і могутній “Електронмаш” (ФОТО)

Фото заводу оприлюднив Олександр Ретивов  в одній зі спільнот у Facebook.

“Розташований в Святошинському районі міста Києва завод сьогодні, на жаль, є одним із сотень тисяч підприємств, які з незалежністю України, перетворилися на руїни і гниль. Живе (якщо можна так висловитися) лише перший поверх адміністративної будівлі заводу – тут продається секонд-хенд, а на колишній території заводу готують шаурму”, – підписав світлини автор.

Автор світлин додав, що  знайдеться безліч прихильників ідеї, що заводи і зовсім сьогодні не потрібні, що це минуле століття і все можна купувати в Китаї і перепродавати. Проте, на його думку,    навряд-чи такі пріоритети можуть послужити піднесенню економіки. 

Нагадаємо, що Київський завод обчислювальних та керувальних машин (ОКМ) відкрився в Києві  у 1965 році.   За сім років його було перетворено на Науково-виробниче підприємство «Електронмаш», яке невдовзі стало одним із лідерів виробництва засобів обчислювальної та керувальної  техніки в Радянському Союзі.

У 1984 році групу працівників об’єднання нагороджено Державною премією УРСР за розробку автоматизованого комплексу діагностичного контролю складних блоків електронної апаратури  – системи «КОДІАК». У 1988 році на «Електронмаші» завершилося проектування та розпочався випуск перших персональних комп’ютерів «Поиск-1» і «Нивка».

Нагадаємо, у столиці триває битва за Гостинний двір. Мер Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з тим, аби Уряд невідкладно ухвалив рішення про передачу Гостинного двору громаді столиці.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...