Руські під Києвом: “Вы слишком богато живёте” – Безсмертний після місяця в окупації РФ

Автор: Ольга Даниленко
17:44 20.05

“Вы слишком багато живете” й це повторювалося постійно. Це стосувалося всього – починаючи від бездротових навушників до звичайних побутових речей. Військові РФ знали, що їдуть не на навчання, адже мали з собою зовсім не “навчальний” боєкомплект. 

Руські під Києвом: “Вы слишком богато живёте” – Безсмертний після місяця в окупації РФ

Політик, історик, експосол України в Білорусі Роман Безсмертний пробув місяць в окупації російських військових у селі Мотижин Бучанського району на Київщині.

Він розповів, що до нього приставили іноді двох, а іноді трьох солдат РФ – “і це так: стой там, иди сюда!”. За його словами, військові РФ були здивовані рівнем життя українців.

Вы слишком багато живете й це повторювалося постійно. Це стосувалося всього. Що стосується речей, починаючи від блютуз-навушників до побутових речей. Ну вони тягнули все. Я дивувався. Правду кажуть, забирали навіть купони українські. Нащо?”, – розповів дипломат в інтерв‘ю Цензор.НЕТ”.

Також, Безсмертний зазначив, що військові РФ знали, що їдуть не на навчання, адже мали з собою зовсім не навчальне спорядження.

Боєкомплект, з яким вони прийшли – у кожного шайтанка”, “муха, півтори десятки магазинів, при чому на собі несли починаючи від ножа, закінчуючи гранатою, тобто це боєкомплект не для навчання, – пояснив він.

Дипломат додав, селом весь час рухалися чотири танки, серед них Т-72 модернізовані, чотири БМП і чотири Урали. Він наголосив, що у Мотижині не було можливості сховатися, адже постійно велися масовані обстріли.

Розумієте, коли ви у хаті знаходитесь й у вас падають ікони зі стін, фотографії. Це не просто бойові дії, ти весь час знаходишся у ситуації, коли у тебе над головою літають снаряди, ракети. Коли, стрільба починалася така, коли здавалося, не те, що від снаряду, а просто від того, що поруч стріляють тебе знесе, я заводив маму у погріб. Я чудово розумів, не має можливості у такій ситуації сховатися. Перше, пряме попадання ніяк не рятує, початок обстрілу не знаєш коли він почнеться, – розповів Безсмертний.

Політик також розповів, що після деокупації, він пройшов перевірку, у тому числі на поліграфі.

Коли мене вивезли, я пройшов перевірку, і на поліграфі. Мені ставили питання, які стосуються того, що називається правда війни. Я не можу сьогодні про це вам сказати. Мене питали про окремих людей, показуючи на них пальцем. А через декілька днів дізналися, що цих людей не стало. Я зрозумів, що є правда війни і про неї не хочеться говорити, бо тема підозри занесена. Іноді ні жертв, ні тих, хто призвів до цього вже немає. Тоді питання, для чого про це говорити?”, – зауважив Безсмертний.  

Читайте також: Орда. У них в голові – українців принципово не повинно бути – Безсмертний   

Нагадаємо, політичний експерт та письменник Володимир Цибулько наголосив, що заяви секретаря РНБО Данілова щодо навмисного приховування владою інформації від українців про широкомасштабне вторгнення РФ в Україну є передумовою для позовів проти України всіх, хто втратив близьких і майно через звірства військових РФ.   

Як повідомляв ВК, створена онлайн-карта Google Map з адресами військових рф, які вбивали та мародерили у Бучі. 

Великий Київ у Google News

підписатися