Розвалений особняк на Пейзажці стане посольством з гарним сквером

10:59 27.04

В столиці розпочалося відновлення майже розваленого старовинного особняка, фасади якого виходять на Пейзажну алею і вул. Велику Житомирську. Очікується, що старовинний фасад буде збережено, в оновленій будівлі розміститься посольство Японії, а створений біля нього сквер стане затишним місцем для прогулянок та відпочинку.

Розвалений особняк на Пейзажці стане посольством з гарним сквером Фото: Хмарочос

Про деталі проєкту, який погоджували всі українські та міжнародні установи, що опікуються збереженням та охороною пам’яток: ЮНЕСКО, Мінкульт, УТОПІК, заповідник «Софія Київська», розповіли архітектори Станіслав Дьомін і Олександр Макаренко, пише Хмарочос.

Попри те, що зруйнований особняк не був пам’яткою архітектури, його частково відновлять — будуть відреставровані його фасади — центральний і боковий”, – зазначив Макаренко.

При поєднанні старого будинку з прибудовою, нова частина буде виконана із сучасних матеріалів – вона не буде імітувати оригінальну будівлю, а, навпаки, контрастно підкреслювати її історичність. Парковка для співробітників посольства запланована позаду будинку і, за задумом, ніби «занурюватиме» під нього.

Фото: Хмарочос
Фото: Хмарочос

Крім того, вся велика ділянка перед посольством має відійти під сквер. Тут також проходитиме під’їздна дорога для автівок посольства і пожежників, проте вона не заважатиме пішохідним прогулянкам.

Цей сквер стане ще однією чудовою локацією вздовж пішохідних маршрутів по історичних місцях Києва — і прекрасним місцем відпочинку для містян. Ми також хочемо домовитись із КМДА про облаштування тут пішохідного переходу до вулиці Стрітенської, щоб людям не доводилося йти до наземок на Львівську площу”, додав архітектор Дьомін.

загрузка...
Проект особняка Пейзажка
Фото: Хмарочос
Проект особняка Пейзажка
Фото: Хмарочос

Основні роботи з будівництва планують завершити за цей рік. А так будівля виглядає зараз:

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, реконструкція Пейзажній алеї обійдеться в 123 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...