“Розумний” чат-бот ChatGPT вже в Україні: що він вміє та як користуватись

Автор: Галина Ворона
23:48 18.02.2023

Найновіший “революційний” чат-бот із штучним інтелектом ChatGPT, що викликав ажіотаж у світі хай-тек, тепер офіційно доступний в Україні. Що ж недаремно ChatGPT прозвали вбивцею Google.

“Розумний” чат-бот ChatGPT вже в Україні: що він вміє та як користуватись
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

ChatGPT був недоступний для українців з моменту запуску у листопаді 2022 року.

Його розробники пояснювали це тим, що зробили це, щоб “не порушити світові санкції через анексію ОРДЛО та Криму у 2014 році”. Наразі обмеження продовжать діяти на окупованих територіях України.

Нарешті, нам вдалося виправити несправедливість. Україну вилучили зі списку країн, де блоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих Росією територіях. Щоби вороги не використовували його для антиукраїнської пропаганди“, – написав міністр.

За його словами, що ChatGPT чудово “розуміє” українську мову і так само вміло нею володіє, “на відміну від росіян”. На момент запуску у бота були відчутні проблеми з українською: неправильне вживання слів та відмінків, помилки та інші неточності – зараз вони трапляються набагато рідше.

Що таке ChatGPT і що він вміє

ChatGPT – це чат-бот, який може все: вести усвідомлений діалог за допомогою нейромережі, відповідати на складні питання, писати дипломи, програмувати та багато іншого.

На відміну від класичних пошукових систем, він не має заготовлених шаблонів, але навчений давати осмислені відповіді “на льоту”.

ChatGPT навчали за допомогою масиву текстів з інтернету та системи навчання з підкріпленням на основі зворотного зв’язку з людиною. Потім нейромережа перенавчали кілька разів, використовуючи її власні відповіді, щоб зробити їх більш точними та коректними.

Чому ChatGPT називають вбивцею Google і яка різниця між ним та класичними пошуковими системами 

Вони дуже схожі та одночасно абсолютно різні. Принцип однаковий – допомогти користувачам швидко і якісно знайти необхідний контент.

Тоді як звичайні пошуковики видають найбільш релевантний пошуковий запит, ChatGPT прямо відповідає на питання. Простіше кажучи, не потрібно відвідувати безліч сайтів і фільтрувати інформацію, а також дивитися безліч набридливої реклами. Крім того, уточнювальними питаннями можна отримати більш конкретну і персоналізовану відповідь. 

Але ChatGPT має свої недоліки. Станом на сьогодні боту “згодовані” масиви даних, що датуються лише 2021-м роком, так що постійного зв’язку з інтернетом у нього немає. Як приклад, на питання, що краще iPhone 14 або Xiaomi 13 Pro, нейромережа не здатна дати відповідь, оскільки для неї обидва смартфони ще не вийшли.
Крім того, класичні пошуковики більш інтерактивні – вони знаходять не тільки текст, але і фотографії, відеоматеріали.

Тому ChatGPT навряд чи замінить пошуковики, принаймні в найближчій перспективі, а ці обидві технології будуть співіснувати та доповнювати один одного.

Як користуватися чат-ботом

Зайти на сайт OpenAI та зареєструватися.

Після авторизації користувач потрапить до чату – в нього потрібно ввести запит.

Зараз чат-бот перебуває в стадії тестування, тому він має низку обмежень, які варто враховувати при спілкуванні з ним. Наприклад, ChatGPT нічого не знає про світ після 2021 року і може уникати питань про актуальні події через “обмежену базу знань”.

Читайте також: Мінцифри запускає інноваційний проєкт, щоб школярі самостійно вчили математику на ура

Нагадаємо, Мінцифри запускає платформу “Кабінет стартапів України” для підтримки топових компаній.

Великий Київ у Google News

підписатися