Розмитнити авто можна буде через “Дію”

Автор: Тетяна Сененко
17:52 15.09

Кабмін прийняв постанову, яка дасть старт реалізації експериментального проєкту по розмитненню транспортного засобу через “Дію”.

Розмитнити авто можна буде через “Дію”

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Уряд сьогодні дав старт реалізації такого експериментального проєкту. Для десятків тисяч українців ввезення авто часто перетворювалося на обмеження, незручності та затягування. Тому ми ухвалили постанову, яка дасть можливість через смартфон подати необхідні документи, оплатити митний збір і завершити митне оформлення транспортного засобу в автоматичному режимі. Оплатити збір теж можна буде онлайн. Все максимально зручно, просто і без жодної корупції”, – написав він.

Проєкт дозволить спростити митне оформлення машин та зменшити корупцію. 

Що саме буде доступним у Дії:

подання документів на митне оформлення авто
сплата митних платежів онлайн

Яких автомобілів це стосується?

легкові авто
пасажирські фургони
інші авто, призначені для перевезення людей.

Читайте також: Рада схвалила розмитнення “євроблях”: штрафи зменшили

До слова, під спрощене розмитнення підпадають  автомобілі, які ввезені фізичними особами на митну територію України в період до 31 грудня 2020 року і знаходяться в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Розмитнити можна лише автомобіль однієї категорії на одну людину. Крім цього, не розмитнюватимуть автівки, які походять  з країни-агресора.

 Цей закон набирає чинності на наступний день після опублікування, а вводиться у дію через один місяць з дня набрання ним чинності.

 Зауважимо, що самі власники автомобілів на єврономерах виступали на підтримку іншого законопроєкту – 3704, який передбачає розмитнення авто без штрафних санкцій, але за умови сплати митних платежів та добровільного внеску в 8,5 тис. гривень до держбюджету.

 

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися