Росіяни запустили фейк про чоловіків та закупи в АТБ – яка ж правда

Автор: Оксана Тупальська
17:24 22.06

Пропагандисти закинули в мережі качку про те, що в Україні не впускають до магазинів АТБ чоловіків, які не взяли з собою військовий квиток. Брехню виявили співробітники маркету та попередили споживачів, щоб не вірили фейку.

Росіяни запустили фейк про чоловіків та закупи в АТБ – яка ж правда
Світлодіодне освітлення

Після того, як у соцмережах з’явилося оголошення, що з 1 червня чоловікам від 18 років забороняється перебувати в магазинах мережі без військового квитка, його правдивість перевіряли аналітики VoxCheck. Вони звернули увагу, що про нововведення не повідомляли ні на сайті, ні в соцмережах «АТБ-Маркету». 

До того ж зміст оголошення видається нелогічним. По-перше, у ньому не вказаний граничний вік чоловіків, які повинні мати військовий квиток. Адже військовозобов’язаними в Україні можуть бути чоловіки від 18 до 60 років, які спроможні виконувати військовий обов’язок. При цьому особи з вищого офіцерського складу можуть за бажанням служити у війську до 65 років. Після досягнення граничного віку чоловіка виключають з військового обліку”, – зазначили у VoxCheck.

Також нагадали, що чоловік вважається військовозобов’язаним, якщо проходив військову службу, має військову освіту (проходив військову кафедру в закладі освіти або завершив військовий заклад) або досягнув 25 років. В інших випадках чоловік до 25 років без попередньої військової служби чи освіти є призовником та має приписне посвідчення замість військового квитка. До того ж перевіряти військовий квиток мають право працівники ТЦК, поліцейські та прикордонники, але не працівники магазину. 

У АТБ інформацію, оприлюднену в хибному оголошенні спростували та зазначили, що користуються шаблонами для оголошень, які використали пропагандисти в своїх цілях. 

Довіряйте тільки перевіреним джерелам, не розповсюджуйте фейки, – зазначили в АТБ.

 

Великий Київ у Google News

підписатися