На Київщині потенційно в радіусі запуску такої керованої бомби (в разі запуску з Білорусі) є населені пункти Вишгородського району, розташовані північніше Іванкова та Сухолуччя.
«Понад 850 ракет противник застосував по нашій критичній інфраструктурі з 11 вересня 2022 року і по кінець зими. Таким чином, не досяг своїх цілей і перейшов на більш дешевий варіант – щоправда, не далекобійний. Це керовані авіабомби», – розповів Ігнат.
Також він нагадав про раніше отримані відомості, що росіяни через 1-2 місяці планують почати відновлення виробництва ракет Х-50 розробки ще радянських часів.
Керовані авіаційні бомби є високоточною зброєю. Мають аеродинамічні поверхні та системи наведення для влучання в ціль. Їх запуск здійснюється з літаків, так само, як пуск ракет чи дронів.
Дальність скидання таких ракет складає 40-120 км в залежності від модифікації та висоти підняття бомбардувальника, який їх запускає. Літак має мати ще власну траєкторію руху перед запуском, відтак, дальність запуску дещо зменшується.
Станом на тепер, ворог скидає керовані бомби на прикордонні населені пункти Сумської та Чернігівської області, на Харківщині, Херсонщині та Запоріжжі. Зважаючи, що обласні центри цих регіонів знаходяться ближче до кордонів та баз розташування ворога, то вони також опиняються під потенційною загрозою.
За оцінками Генштабу ЗСУ, ворог щодня застосовує по території країни приблизно по 20 керованих бомб.
Переважно росіяни запускають фугасні авіабомби ФАБ-500, але оснащені крилами та GPS-навігацією. Вони мають меншу дальність польоту – до 40 км. Збивати їх повітряним силам ЗСУ поки що важко, відтак, є потреба у міжнародній допомозі відповідною зброєю.
ФАБ-500М-62, перетворені на високоточний боєприпас з можливістю планування. Він є прямим аналогом американської розумної бомби JDAM-ER, мають вагу до 500 кг.
«Така бомба (ФАБ-500М-62) може рухатись на відстань до 40 кілометрів. У ЗСУ є подібні обвіси – JDAM-ER, які можуть рухатись на 70 кілометрів. Ці бомби нам передали США, а росіяни саме їх скопіювали, хоча й не надто швидко. А зараз вони вже вийшли на серійне виробництво», – розповідав раніше воєнний експерт Роман Світан 24 Каналу.
Нагадаємо, “ВК” розповідав, що попри масовані ракетні обстріли минулої зими енергосистема країни впоралася з викликом – прогноз росіян, що українці замерзнуть взимку не справдився.